Запобігання екологічній кризі є на сьогодні одним з головних практичних завдань нашого суспільства. Адже внаслідок забруднення зазнає негативного впливу довкілля, погіршуються умови життя людей. Щоб вижити, нам необхідно зберегти природу. Діти - наше майбутнє. Отож, і екологічне виховання треба розпочинати з дитинства, бо набуті у цей час знання можуть надалі перетворитися у міцні переконання, чітку позицію, що до довколишнього світу ставитись треба бережно.


Молодший шкільний вік - найцінніший етап у розвитку екологічної культури особистості, адже саме діти особливо чутливі до добра, допитливі. Уже в початкових класах учні мають усвідомити, що людина - невіддільна складова природи, вплив якої на навколишнє середовище може бути як позитивним, так і негативним.
Однією з форм екологічного виховання, спрямованого на пізнання природи і розуміння її законів, є екологічні екскурсії. Їх зі своїми вихованцями постійно проводять учителі початкових класів нашої школи - у лісі, в парку, на луках, біля боліт та озер. І не лише влітку, а й взимку. Об'єктами вивчення у ході таких занять є рослинний і тваринний світ. Школярі вчаться спостерігати, аналізувати, робити висновки і узагальнення. Під час екскурсій створюються сприятливі умови для учнів, які прагнуть краще пізнати рідний край, вивчити його багатства, зрозуміти красу природи. Крім того, завдяки цим мандрівкам діти оволодівають навич­ками екологічно грамотної поведінки в природному середовищі.
Та для моїх учнів, певно, найзахопливішими стали дні, коли вони висаджували молоді деревця. Цей захід ми організовували з метою виховання у дітей відповідального ставлення до довкілля, залучення їх до робіт з відновлення зелених насаджень. Також ми очищаємо береги водойм від сміття, розчищаємо й упорядковуємо джерела у лісах, а взимку гуртом відпочиваємо у чистому довкіллі.
Отож, як бачимо, успіх екологічного виховання залежить від правильного використання та поєднання різних методів, форм і засобів роботи з дітьми.
Людмила ВЛАСЮК,
учитель Новомощаницького НВК
«ЗОШ I-II ст. - ДНЗ».

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити