Здолбунівська центральна районна бібліотека - форпост формування духовного світу читачів шляхом зацікавлення мистецтвом Слова, читання художніх текстів та інших літературних творів. Саме у такому аспекті спробую окреслити особливості цього закладу.
У читальній залі книгозбірні бачимо стенд, що імпонує мені як філологу, адже на цьому полотнищі постійно розміщують листівки з висловами корифеїв мистецької думки про книгу як носій духовного світу. Прочитане на цих листівках заохотило мене внести й свою лепту - поділитися ще кількома висловлюваннями відомих людей:
1. «Найвищий для мене чин - Книга. А книга - це Слово. Я часто міркую, чому ми так легковажим словами» (М. Дочинець).
2. «Книги... Вони живуть у Слові і через Слово. Слова в силі бути всепроникаючими, як рентгенові промені. Прочитаєш - і ти вже пройнятий і освічений» (Олдес Хакслі «О дивний новий світ»).


3. «Слово - не іграшкова кулька, що летить за віт­ром. Це інструмент праці: він повинен піднімати за собою визначену вагу. І тільки від того, скільки він захопить і підніме за собою чужого настрою, ми оцінюємо тим самим його значення і силу» (В. Короленко).
4. «Наше слово - зерно, кинуте в землю. По всій землі дає сходи, навіть там, де ми і не думаємо... І так воно повинно бути. Отримав зерно від письменника і - вирости його» (В. Біанки).
5. «Люблю слово повнозерне, що хлібом душ людських стає» (В. Лящук).
Книги - духовний хліб читача. І це переконливо засвідчує діяльність Здолбунівської центральної районної бібліотеки. Бо спілкування читача і автора, зокрема й опосередковане - через читання творів, засобом Слова, тут стараються вибудовувати як обмін співрозмовників думками. Та книга, як відомо, не дає готових відповідей, вона спонукає до роздумів.
Зловити хвилю мистецької, авторської, думки в книзі і налаштувати на неї почуття й інтелектуальні можливості читача - це кредо методологічних засад творчої діяльності бібліотекаря-професіонала. І методи обслуговування користувачів та наочність у Здолбунівській центральній районній бібліотеці це підтверджують.
...Там чути голос книги-слова і шерех сторінок, що розкривають орієнтири життєвої наснаги.
Олексій ПИЛИПЧУК,
с. Уїздці.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити