Настоятель Свято-Різдво-Богородичного храму Івачкова
отець Віталій освятив приміщення дитсадка.

В Івачкові 16 лютого усім селом святкували знаменну подію: там після капітального ремонту приміщення-довгобуду відкрили першу групу ДНЗ «Малятко».

Жителі Івачкова та двох сусідніх сіл - Гільчі Першої й Миротина - про дитсадок мрія­ли десятиліттями. Ще на світанку української незалежності, у 1991-му, в селі звели будівлю, куди згодом мали «заселитися» дві групи дошкільнят. Однак в експлуатацію це приміщення так і не ввели.
Відтоді довгобуд простоював роками - аж до 2017-го, коли ініціативна група небайдужих сельчан порушила питання щодо завершення облаштування приміщення. А згодом до Івачкова навідався народний депутат Олександр Дехтярчук, щоб на власні очі оцінити об’єкт та зрозуміти, як саме можна допомогти івачківцям.

Родина Лапчуків подарувала
«Малятку» сучасний телевізор.

 


Саме небайдужість депутата стала першим реальним поштовхом до початку робіт. Уже незабаром за сприяння Олександ­ра Дехтярчука на Здолбунівщину надійшло понад 450 тис. грн. коштів субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, завдяки чому й вдалося розпочати роботи.


Тож протягом 2017 року приміщення «Малятка» змінювалося на очах. Згодом на проведення ремонтних робіт надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження ХАЕС. Кош­том сільського бюджету придбали меблі, необхідне обладнання та інвентар. І врешті до оновленої групи переселилися дошкільнята, які досі відвідували групу короткотривалого перебування в орендованому приміщенні Івачківської ЗОШ І-ІІ ст.

Дошкільнята вітали гостей пісеньками й танцями.

 


На урочисте відкриття 16 лютого до ДНЗ завітало чимало поважних гостей, серед яких - народний депутат України Олександр Дехтярчук, голова Здолбунівської райдержадміністрації Сергій Кондрачук, депутат Здолбунівської районної ради Василь Тимощук, начальник відділу дошкільної та загальної освіти управління освіти та науки Рівненської облдержадміністрації Святослав Сидорук, начальник відділу освіти Здолбунівської райдержадміністрації Ігор Антонюк. Зійшлося на свято й чимало жителів села.
Усі щиро раділи тому, що у ще донедавна занедбаному приміщенні тепер – комфорт та краса і 24 дошкільнятка матимуть таку затишну оселю.
- Коли бачиш ось цих чудових діток, їхні усмішки, це є найкращим стимулом до праці. Нині нові групи у ДНЗ вже діють у Мізочі та Уїздцях, днями відкриваємо таку в міському ДНЗ «Усмішка». Тож загалом заходи, які ми втілюємо, дадуть змогу відкрити на Здолбунівщині 300 додаткових місць у дошкільних закладах. Хоч роботи, звісно, ще дуже багато, - зазначив Сергій Кондрачук.
Про поступ у справі розширення мережі ДНЗ у нашому районі згадав і Святослав Сидорук, зазначивши, що Здолбунівщина за цими показниками протягом останнього року входить до трійки кращих районів.
Що ж до івачківського «Малятка», то роботи у ньому ще вистачає. Потрібно відремонтувати фасад приміщення, благоустроїти територію. І, звісно, у недалекій перспективі - працювати над відкриттям другої групи. Бо загалом у трьох згаданих вище селах нині налічується 120 дошкільнят.
Та івачківці тепер мають надію на успіх цієї справи. У селі переконалися, що спільна натхненна праця є запорукою успішного результату. Недарма у день відкриття першої групи ДНЗ промовці дякували усім - і народному депутатові, і очільнику РДА, і сільському голові та депутатам-активістам, і батькам, і працівникам дитсадка, і громаді села… Без участі кожного з них «Малятко» не відчинило б свої двері перед дошкільнятками.
Олександр Дехтярчук відкривав цьогоріч уже четвертий ДНЗ на території 154-го округу. Тож депутат щиро привітав присутніх з цією важливою подією.
- Відкриття дитсадочка, на жаль, не покажуть у новинах, де домінують сюжети про сварки, вбивства, плітки… Хоч насправді життя складається не лише з негараздів і проблем, а й з ось таких позитивних моментів. Це свято є підтвердженням того, що все виходить, коли громада разом докладає рук до спільної роботи, - зазначив народний депутат.
На згадку про те, що дитсадок справді облаштовували усім миром, Миротинський сільський голова Василь Мартинюк нагородив грамотами виконавчого комітету сільської ради усіх причетних до цієї справи. І, звісно, розповів, як відбувався непростий процес «народження» «Малятка».
- Працювали усі разом. А народний депутат регулярно приїздив, контролював процес, часом навіть давав прочуханки, що також стимулювало до праці. Бо коли ми раніше у селі народних депутатів бачили? Хіба що по телевізору, або ж перед виборами, - напівжартома пригадав Василь Мартинюк.
Натомість Олександр Дехтярчук побажав усім віри в майбутнє - майбутнє кожного з чудових малюків, які старанно виспівували гостям зворушливі пісеньки, і майбутнє України загалом:
- Швидше створюйте об’­єднану громаду, адже це - реальна перспектива і можливість змінити на краще своє життя. Будемо єдині, вірмо один одному, тоді ми здолаємо все!
Марина СТЕПАНЮК.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити