У межах «Естафети Пам’яті», приуроченій 29-й річниці виводу радянських військ з Афганістану, представники Здолбунівської районної Спілки ветеранів Афганістану 14 лютого побували у кількох селах району. Леонід Комісарчук, Андрій Ковальчук, Віктор Шевчук, Ігор Кирилюк вшанували пам'ять загиблих та померлих учасників війни в Афганістані покладанням вінків на могили Валентина Паливоди і Петра Плевича у Новій Мощаниці, Віталія Мельника - у Будеражі, Володимира Чаюка та Василя Мудрого - у Малій Мощаниці, Ігоря Денисюка - у Старій Мощаниці, Василя Синяка - у Цуркові, Володимира Години - у Здовбиці. З «афганцями» був і надійний, перевірений роками водій Віктор Карасюк.


Наступного дня, 15 лютого, біля пам’ятного каменю, що у сквері по вулиці Шкільній, зібралися члени Здолбунівської районної Спілки ветеранів Афганістану, представники влади та громадськості. Присутні Хвилиною мовчання пом’янули усіх воїнів, які полягли на території інших держав чи померли після війни.
Заступник голови Здолбунівської РДА Сергій Гридін вручив пам’ятні відзнаки Віктору Шевчуку й Миколі Орловському, голова Здолбунівської районної Спілки ветеранів Афганістану Володимир Косменюк - Ігорю Кирилюку орден «За заслуги» ІІІ ступеня.
Учасники заходу поклали квіти до пам’ятного каменю і висловили сподівання, що до 30-ї річниці виводу радянських військ з Афганістану у Здолбунові таки постане пам’ятник «афганцям».

Друзям «афганцям» присвячую

Живі. Поки що. Та не всі із нами.
За що, навіщо були в Афгані?
Вже й не питають.
Говорять мало.
А ми живемо і жити будемо,
Що пережите – те не забудемо.
Кого немає, тихо згадаємо,
Чарчину вип’ємо і заспіваємо:
«Згадаємо, товаришу, ми Афганістан
Черги автомата - крики мусульман
Марево пожежі, вибух за рікою
Згадаємо товаришу, згадаємо
з тобою…»
А ми живемо у Серці з болем
У світі хаосу і свавілля.
Всіма забуті, кимось прокляті,
Бо ж воювали не в «рідній» хаті.
Тетяна ПАВЛОВА,
член НСЖУ,
учасниця меморіальних заходів.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити