До проблем учасників АТО та їхніх родин у нашому районі ставляться з розумінням. Це засвідчує і те, що задля забезпечення належного соціального захисту людей цієї категорії активно працюють спеціалісти різних установ, і відсутність звернень зі скаргами з боку АТОвців.
Нині в районі на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебуває 561 учасник АТО. Про це повідомив начальник управління соціального захисту населення Здолбунівської райдержадміністрації Микола Бортник, інформуючи про соціальний захист учасників АТО у Здолбунівському районі під час колегії РДА.
Упродовж 2015-2017 років до управління задля отримання різних видів консультацій звернулися 603 учасники АТО та члени їхніх родин; 57 учасників антитерористичної операції перебувають на обліку для отримання санаторно-курортних путівок, 31 особа такі путівки вже отримала; 93 учасники АТО пройшли реабілітацію у санаторно-курортних закладах.
Протягом 2014-2018 років 538 учасникам АТО було надано одноразову допомогу у розмірі 500 грн. кожному. Семи родинам загиблих військовослужбовців, кот­рі брали участь в АТО, кош­том районного бюджету придбано квартири.


Натомість в учасників АТО виникли деякі питання щодо оздоровлення. Бо поп­ри те, що згідно із законодавством бійці мали б отримувати ліки безкоштовно, під час перебування в лікувальних закладах медикаменти їм нерідко доводиться купувати власним коштом.
- Лише днями повернувся з Рівненського обласного госпіталю ветеранів вій­ни, що у Клевані. Коли потрапив туди, дізнався, що безкоштовних медикаментів до червня не буде… У результаті витратив понад тисячу гривень на лікування, - зазначив учасник АТО Олександр Котюбін. Підтвердив цю інформацію й інший ветеран АТО - член колегії РДА Петро Єрошевич, якому під час лікування у тому ж госпіталі довелося купувати системи для крапельниць.
«Гарячими слідами» з керівництвом госпіталю зв’язався депутат Рівненської обласної ради Владислав Сухляк, який теж був присутній на засіданні колегії. Йому ж повідомили, що тендери на закупівлю медикаментів найближчим часом буде проведено. Тож принаймні із забезпеченням пацієнтів системами для крапельниць та ліками вітчизняного виробництва проблем не виникатиме.
- Якщо ж пацієнтові призначають імпортні ліки, їх справді доводиться купувати власним коштом. Адже такі медикаменти у переліку на закупівлі відсутні. Однак у госпіталі мене запевнили, що з забезпеченням бійців ліками все буде гаразд, - зазначив Владислав Сухляк, пообіцявши порушити це питання і на сесії Рівненської обласної ради.
Марина СТЕПАНЮК.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити