Уже впродовж кількох тижнів у суспільстві не вщухають розмови щодо створення в різних куточках України осередків організації «Національні дружини». Складатимуться такі об’єднання з переважно молодих людей, активістів та учасників АТО, що контролюватимуть дотримання правопорядку на вулицях міст нашої держави. Говорять, що рано чи пізно, докотиться ця «хвиля» і до Здолбунівського району.

І тут, як це часто буває, думки громади розділилися. Одна частина суспільства вважає, що присутність «Національних дружин» дасть змогу зробити вулиці міст безпечнішими, водночас, інші переконані, що за хлопцями в сіро-чорних одно­строях стоять конкретні політики, які використовуватимуть новітніх дружинників лише для досягнення своїх інтересів.
Як розповів голова осередку Національного корпусу Здолбунів Володимир Лавренчук, вже цьогоріч «Національні дружини» діятимуть в кожній області України, і Рівненщина в цілому, та Здолбунівський район зокрема, винятком не стануть:
- Мені дивно, що про «Національні дружини» усі заговорили тільки після маршу, організованого наприкінці січня у Києві. Насправді цей рух створений ще рік тому і діє відтоді. Вважаю, що «Національні дружини» мають стати для громадян прикладом, як потрібно об’єднуватися, щоб захищати свої права та інтереси. Сьогодні ми усі бачимо певні недопрацювання поліції і готові їй допомагати. Взагалі, я не проти, щоб разом з поліцейськими вулиці патрулювали не тільки «Національні дружини», але й будь-які інші громадські формування. Це лише сприятиме забезпеченню правопорядку.


Звісно, в таких великих містах, як Київ, чи, скажімо, Харків, значно легше знайти молодих людей, які мають бажання приєднатися до «Національних дружин». А от у Здолбунові їх ще треба пошукати. Наше місто має багато ідейної молоді, але чи забажають усі ці хлопці витрачати свій вільний час для того, щоб забезпечити правопорядок на вулицях міста та району?
Цілком підтримує рішення про створення «Національних дружин» у районі і голова Здолбунівської райдержадміністрації Сергій Кондрачук:
- Я – за, хоча б тому, що маю пряме відношення до заснування у 2014 році в нашому районі Здолбунівської сотні самооборони, яка теж є громадським формуванням з охорони громадського порядку і свого часу доклала значних зусиль у питанні наведення ладу в нашому місті, патрулюючи спільно з поліцією вулиці Здолбунова, викриваючи наркоточки та виконуючи інші подібні функції. Переконаний, завдяки «Націо­нальним дружинам» наш край стане безпечнішим для його мешканців. Тим паче, що це формування створюватиме добре знана в нашому районі організація «Національний корпус», членів якої я маю честь називати своїми побратимами.
Допускає можливість співпраці між поліцією і «Національними дружинами» і начальник Здолбунівського відділення поліції Сергій Криса, але лише за умови, якщо представники згаданого руху будуть добре обізнані із законодавством і діятимуть у правовому полі:
- До будь-яких проявів, що спрямовані на дотримання правопорядку в Здолбунові та районі, я ставлюся позитивно. З іншого боку, у нас навіть поліцейські, що працюють тривалий час, роб­лять помилки. Тож важливо, щоб дружинники самі чітко дотримувалися Закону.
У місті вже існує одне з громадських формувань, з яким ми періодично проводимо спільні патрулювання. І це – великий плюс для поліції. Досить часто, коли двоє патрульних підходять до знач­но чисельнішої групи людей, які вчиняють те, чи інше правопорушення, останні усвідомлюють, що їх більше, і починається протистояння. А якщо нам допомагатимуть «Національні дружини», чи якесь інше формування, подібних ситуацій, сподіваюся, вдасться уникнути.
Також виникає питання, чи знайдуться люди, які витрачатимуть свій час на безкоштовну допомогу поліції. Під час Революції гідності таких випадків було чимало. Зараз же кожен зайнятий своєю роботою. Потрібно, щоб було економічне підґрунтя, яке могло б зацікавити молодих хлопців патрулювати вулиці разом з нами.
Павло ДУТКО.
Фото ілюстративне,
з мережі Інтернет.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити