З новаціями, які втілюють освітяни Рівненського району, днями ознайомилися їхні колеги зі Здолбунівщини

Наші земляки і почули, і побачили чимало цікавих новацій.

Ще наприкінці минулого року у Кабміні затвердили план запровадження концепції «Нова українська школа». Серед іншого, він передбачає оновлення змісту шкільної освіти, зміни у підвищенні кваліфікації вчителів, а також розробку професійних стандартів у сфері загальної середньої освіти. Простіше кажучи, на нашу сучасну загальноосвітню школу очікують масштабні зміни.
Для того, щоб розпочати втілювати будь-які новації у життя, потрібен досвід, котрий можна запозичити у тих, хто вже встиг здійснити певні кроки в цьому напрямку. Саме з метою обміну досвідом 7 лютого керівники закладів освіти Здолбунівщини побували у Рівненському районі. Під час візиту освітяни ознайомилися з роботою низки навчальних закладів та дізналися про новації, які колегам вдалося втілити у життя в межах концепції «Нова українська школа».


Візит розпочався з «офіційної» частини: у Рівненській РДА здолбунівчани зустрілися з керівництвом Рівненського району та його освітянської галузі, поспілкувались про реалії сучасної освіти та про зміни, що відбулися у цій сфері останнім часом. Адже у Рівненському районі протягом минулих років було реорганізовано 14 закладів освіти. Натомість ніхто з працівників не позбувся робочого місця і жодної будівлі вивільнено не було.
Згодом наші земляки мали змогу на власні очі побачити, як розвивається освітянська галузь Рівненського району. Вони побували одразу у кількох закладах - новозбудованому Обарівському ДНЗ, опор­ному закладі «Шпанівський НВК «школа-сад», Бармаківському ЗДО «Джерельце», Корнинській ЗОШ І-ІІІ ст. та у пластовій оселі в селі Волошки.
У ході відвідин цих закладів, освітяни відзначили чимало новацій, які можна перейняти у колег та згодом втілити на Здолбунівщині. Тому кожен з керівників закладів, з якими вдалося поспілкуватися, стверджує, що такі «педагогічні мости» - хороше починання, яке надихає на нові ідеї для змін в очолюваних ними школах чи ДНЗ.
- Спілкуючись з колегами, дізналася багато корисного для себе щодо організації праці, інших аспектів діяльності навчальних закладів. Звісно, важко втриматися від захвату, коли перебуваєш у новій, щойно збудованій школі - яскравій та обладнаній за новими стандартами. Утім, ми також давно мріяли про те, щоб зробити наш заклад яскравим. Тому у межах можливостей обов’язково втілюватимемо зміни. Хоч вони у нас і так відбуваються. Адже наша школа єдина в області долучилася до Всеукраїнської програми «Демократична школа», спрямованої на підтримку реформ з децент­ралізації та демократизації середньої освіти в Україні, - розповіла директор Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 Жанна Рудик.
У багатьох навчальних закладах Здолбунівщини справді потроху змінюють «сумні» інтер’єри на цікавіші та веселіші. Адже такі зміни позитивно вплинуть на усіх, для кого школа є другою рідною домівкою. Особливо ж – на учнів, кот­рі краще почуватимуться в яскравих класах, а на перер­вах поспішатимуть на коридор, де можна буде пострибати у класики, або ж зіграти з однокласниками в популярний твістер. Якщо шкільну підлогу у коридорах прикрашатиме тло для цих нехитрих рухливих забав.
Звісно, «Нова українська школа» - це не тільки класики і яскраві стіни, а й суттєві нововведення у змісті шкільної освіти. Проте будь-які грандіозні зміни завжди починаються саме з маленьких втілень.
- Як і торік, у районному бюджеті на 2018 рік вже закладено кошти на проведення поточних ремонтів у навчальних закладах. Хотілося б, щоб їх спрямували не просто на звичне фарбування стін та підлоги, а взяли до уваги новітні концепції та сучасне бачення розвитку дитини. Адже часом потрібно просто виявити бажання, продемонструвати креативність, і тоді навіть незначних коштів вистачить, щоб втілити такі зміни, - вважає голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук.
Утім, на Здолбунівщині освітяни також задніх не пасуть. І якщо схожі «педагогічні мости» відбуватимуться й згодом, то нашим педагогам теж знайдеться що продемонструвати будь-якій делегації.
Марина СТЕПАНЮК.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити