У Здолбунівському РБК 31 січня було людно. Там на підсумкову за 2017 рік нараду з питань розвит­ку культури і туризму на Здолбунівщині зібралися працівники і керівництво цієї галузі в нашому районі. Також у засіданні взяли участь очільник Здолбунівської райдержадміністрації Сергій Кондрачук і голова Рівненської обласної організації профспілки працівників культури Петро Давидюк.

Про хід виконання у звітному періоді Програми розвитку культури Здолбунівщини на 2013-2017 роки йшлося у доповіді начальника відділу культури і туризму Здолбунівської РДА Елеонори Стеценко. Її виступ візуально доповнювала відповідна слайд-презентація.
Програма розвитку культури Здолбунівщини на 2013-2017 роки була прийнята з метою забезпечення на теренах району реалізації державної політики у сфері культури; створення належних умов для розвитку культурного обслуговування населення і можливостей для задоволення його культурних потреб; популяризації і поширення якісного віт­чизняного культурно-мистецького продукту; підтримки етнічної і культурної самобутності нацменшин; посилення підтримки мистецької творчості; формування сучасного бібліотечного середовища; збереження та відтворення культурної спадщини і розвитку музейної справи; здійснення державної мовної політики; забезпечення міжконфесійного діалогу та злагоди.


Торік у межах реалізації названої вище програми було освоєно всього 8132,3 тис. грн. З них на забезпечення і поповнення фондів Здолбунівської централізованої системи публічно-шкільних бібліотек - 226,6 тис. грн.; на участь ЦСПШБ в обласних заходах, конкурсах та проектній діяльності - 142,8 тис. грн.; на створення і підтримку діяльності Здолбунівського районного історико-краєзнавчого музею - 446,0 тис. грн.; на організацію і проведення в районі мистецьких заходів міжнародного, всеукраїнського та місцевого рівнів (фестивалі, концерти, конкурси, конференції) - 108,4 тис. грн.; на сприяння участі кращих аматорських колективів та окремих виконавців у міжнародних, всеукраїнських, обласних фестивалях і конкурсах - 30,0 тис. грн.; на наукові дослідження - 5,0 тис. грн.; на інформатизацію закладів культури - 158,1 тис. грн.; на проведення ремонтно-реставраційних робіт - 5270,5 тис. грн.; на зміцнення МТБ - 514,4 тис. грн.; на забезпечення регулювання у сфері енергозбереження, енергозберігаючих технологій - 1230,5 тис. грн.
З метою забезпечення функціонування закладів культури в межах обсягів видатків, затверджених районним бюджетом, на виконання Доручення голови Здолбунівської РДА від 7.02.2017 р. за № 2/01-04/17, відділ культури і туризму РДА торік провів оптимізацію структури та штатної чисельності працівників Здолбунівської ЦСПШБ, з урахуванням рівня ефективності та результативності бібліотечного обслуговування. До оптимізації штатна чисельність працівників системи становила 51 одиницю, після - 35. Завдяки заходам з оптимізації економія фонду заробітної плати склала 384 тис. грн. З них станом на 1.12. 2017 р. 202 тис. грн. було використано на нагальні потреби галузі, як от передплата періодики, поповнення бібліотечних фондів, виконання поточних ремонтів тощо.
У звітному періоді бібліотеки району отримували 381 комплект періодичних видань на суму 57 тис. грн. з районного бюджету, фонди книгозбірень поповнили 4613 книг на 169,6 тис. грн., що надійшли з різних джерел фінансування. Здолбунівська РБДЮ стала переможцем обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад, представивши проект “ЗЕлений газОН”: креативне використання простору бібліотеки для ефективного надання соціальних послуг”, а згодом успішно його втілила. Загальний бюджет проекту - 142801,8 грн., з яких 87759 грн. - з обласного бюджету, 43842,8 грн. - з районного бюджету, 11200 грн. - кошти партнерів. Бібліотеки ЦСПШБ брали участь у конкурсі “Краща книга Рівненщини” і “Найкращий читач року-2017”. Публічно-шкільна бібліотека с. Мала Мощаниця перемогла в конкурсі розвитку територіальних громад Здолбунівського району 2017 р. з проектом “Сучасній бібліо­теці - сучасні вікна”, загальний бюджет якого 34700 грн., а з них 26180 грн. - кошти районного бюджету, 11220 грн. - Маломощаницької сільської ради. Завдяки втіленню проекту в життя у приміщенні Маломощаницької ПШБ замінено вікна на енергозберігаючі. Здовбицька публічна бібліотека представила на той же конкурс проект “Тепло та затишок у бібліотеці - запорука якісних бібліотечних послуг” і теж перемогла. Загальний бюджет її проекту 33886 грн. (23720 грн. - з районного бюджету і 10166 грн. - з бюджету Здовбицької сільської ради). Встановлення енергозберігаючих вікон, виконання поточного ремонту системи опалення, придбання стільців та екрана для відеопроектора - ось результат втілення ініціативи здовбичан.
Традиційно гідно представляли Здолбунівщину на творчих змаганнях та мистецьких заходах різного рівня аматори району. Але й у нашому краї теж відбулося чимало патріотичних, благодійних, розважальних заходів. Одним з наймасштабніших серед них став етно-екофестиваль “Буща Папороть”.
Словом, у 2017-му працівникам галузі культури вдалося зробити багато. Тож на нараді, узявши слово, голова РДА Сергій Кондрачук насамперед подякував їм за результативну працю. Він також проінформував про вже зреалізовані проекти з поліпшення матеріальної бази закладів культури та окреслив плани подальшого розвитку галузі, вручив аматорським колективам Здолбунівщини, які брали участь в “Різдвяних піснеспівах” у Рівному дипломи переможців цього обласного фестивалю, привітав з днем народження директора Мізоцького селищного будинку культури Надію Одарчук.
Творчий запал і висока професійна майстерність завжди були притаманні працівникам культури Здолбунівщини, тож, сподіваємось, і в черговому робочому році вони лише примножать свої здобутки.
Олена СНІЖНА.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити