Батькам, які не лише не виховують своїх дітей, а й відмовляються допомагати їм матеріально, в Україні відтепер непереливки. Адже татам і мамам, котрі не сплачують аліменти, обмежили право на виїзд за кордон, а їхні прізвища можна побачити у відкритому реєстрі боржників.

Розроблений Міністерством юстиції України закон № 7277 вступив у дію 6 лютого. Ним суттєво посилено відповідальність злісних неплатників аліментів, які боргують понад 6 місяців.
Наразі персональні дані кожного з таких горе-батьків можна знайти у відкритому реєстрі боржників аліментів за посиланням https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors. Є там і прізвища високопосадовців, багатіїв та інших відомих широкому загалу людей. Реєстр містить дані про понад 75000 боржників, і в Міністерстві юстиції України вважають, що він стане ефективним засобом тиску на неплатників.


Згідно з новим законодавством, мінімальний розмір аліментів на одну дитину зріс з 30 % до 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. З 1 грудня 2017 року прожитковий мінімум становить: для дітей віком до 6 років - 1492 гривні, віком від 6 до 18 років - 1860 гривень. У законі зазначено, що аліменти є власністю дитини. І той з батьків, на ім'я кого їх виплачують, розпоряджається аліментами виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини.
Нині про несплату аліментів мову ведуть як про економічне насильство. Адже не беручи фінансової участі у житті дитини, один з батьків фактично позбавляє її права на повноцінний розвиток. Тому на таких татів й мам відтепер поширюється низка заборон. Зокрема згаданий вище закон спрощує порядок встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду боржника за межі України. Позбавляють його й права вирішувати питання щодо тимчасового виїзду дитини за межі нашої держави. Запроваджується тимчасове обмеження боржника у праві керувати транспортними засобами, користуватися
зброєю та полювати.
Натомість впливатимуть на злісних неплатників аліментів адмінметодами. Зокрема, їх примушуватимуть відпрацьовувати по 240 годин на суспільно-корисних роботах, оплату за які перераховуватимуть на погашення боргу перед дитиною. Працюватимуть неплатники аліментів у вільний від роботи чи навчання час, а який саме вид робіт вони виконуватимуть, визначатимуть органи місцевого самоврядування.
Усі перелічені методи впливу застосовуватимуть лише до тих батьків, сума несплачених аліментів у яких сукупно перевищує виплату за півроку та більше. Відтак усі обмеження скасують, щойно тато чи мама погасять свою заборгованість.
Якщо переглянути хоча б кілька сторінок реєстру, впадає у вічі, що домінують у ньому чоловіки. Щоправда, трапляються й жіночі імена. Така тенденція є очікувано традиційною для нашої країни: одинокі мами змушені «піднімати» дітей самотужки, а безвідповідальні тати ухиляються забезпечення навіть від того фінансового мінімуму, який мав би хоч трохи допомогти їх нащадкові.
Тож сподіватимемося, що нове законодавство таки пробудить у батьках «з реєстру» якщо не совість, то хоча б почуття відповідальності. Адже, як би не складалися стосунки батьків після розлучення, а дітлахи потребують і уваги, і фінансової підтримки. Утім, відповідальні батьки це розуміють і без будь-яких «драконівських» законів…
Підготувала Марина СТЕПАНЮК.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити