У день сторіччя бою під Крутами, 29 січня, на Здолбунівщині згадували про юних героїв. Сто років тому близько трьохсот українських воїнів протистояли п’ятитисячній армії більшовиків, що наступала на Київ, і їм вдалося затримати загарбників на кілька днів, а нині їх вже назвали «першими кіборгами». Бо саме з крутянцями порівнюють сучасних відважних захисників Донецького аеропорту.
«Бій під Крутами став успішною оборонною операцією, оскільки затримав ворога на кілька днів. Це дало змогу представникам Української Народної Республіки підписати Брестський мирний договір з країнами Четверного союзу; сміливість та жертовність учасників бою зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України», - йдеться у повідомленні Українського інституту національної пам’яті.


У соту річницю бою під Крутами в Здолбунівському РБК на патріотичному концерті «Крути - наша гордість і слава» був справж­ній аншлаг. Згадували і про полеглих сто років тому студентів, і про тих, хто нині захищає рубежі держави від російського загарбника. Лунали зворушливі та патріотичні пов­станські пісні, і кожна композиція проникала в самісіньку душу. На якусь мить зупинити час і передати через поетичні рядки всю тугу та біль матері від втрати сина змог­ла Інна Хлібюк, яка зачитала вірш «Герой».
Згодом здолбунівчани, переважно молодь та громадські активісти, пройшли головними вулицями міста зі смолоскипами. Ходу, яка у Здолбунові відбувається вже уп’яте, організували активісти місцевого осередку Національного корпусу.
Колона вирушила з автостанції. Учасники ходи вигукували патріотичні гасла та зупинялися біля пам’ятних місць, щоб вшанувати загиблих земляків - героїв Небесної Сотні та АТО. До стели та до меморіальних дошок Василю Жуку й Андрію Ярошенку вони поклали квіти і лампадки.
Завершилась хода поблизу пам’ятника Степану Бандері, де відбувся короткий мітинг. Перед учасниками маршу виступив очільник Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук та голова Націо­нального корпусу Здолбунів Володимир Лавренчук. Завершили мітинг спільним виголошенням молитви українського націоналіста.
Серед тих, хто пройшов патріо­тичним маршем вулицями міста, були і постійні його учасники, і ті, хто робив це вперше. Здолбунівчанка Марія Бондар, яка вже брала участь у схожих маршах у Києві та Рівному, вважає, що такий захід - привід нагадати молоді про героїв минулого.
- Приємно, що попри негоду люди вийшли на марш. Якщо народ не пам’ятає своєї історії, у нього не буде майбутнього. Дякуючи юнакам, які тоді захистили нас, ми зараз живемо у вільній країні. І саме в такій житимемо, якщо пам’ятатимемо про патріотизм і надію на краще, - переконана вона.
До слова, дехто з наших земляків цьогоріч побував і на місці, де відбувався легендарний бій. Зокрема студент першого курсу Острозького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою Юрій Котюбін разом з кращими курсантами з тридцяти міст України протягом трьох днів перебував на Київщині та Чернігівщині, в тому числі і в Крутах. Батько Юрія захищав нашу країну у зоні АТО. Тож курсант також прагне стати справжнім захисником України. А пам’ятна поїздка до героїчних місць вкотре переконала його в тому, що професію він обрав правильно.
Ірина САМЧУК.
Фото автора.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити