Олександр ДЕХТЯРЧУК зустрівся з юними важкоатлетами,
яких тренує легендарний
Володимир Гордійчук.
А Здолбунівська районна ДЮСШ отримала спортінвентар,

придбаний коштом субвенції з державного бюджету.

Під час чергового візиту до нашого краю народний депутат Олександр Дехтярчук поспілкувався з колективами чотирьох загальноосвітніх навчальних закладів Здолбунівщини та зустрівся з викладачами й вихованцями районної ДЮСШ.

Шляхом до сіл так званої Мізоцької зони особливо не розженешся ні взимку, ні влітку. Утім, у сніжну пору дороги вряди-годи ще «проїжджі» - благо, вибоїни позарівнювало снігом. Натомість постійно потрапляють на очі чагарники, котрими поросли узбіччя більшості автошляхів нашого району.
- У Привільненській громаді на Дубенщині таких чагарів вже не побачиш. Там придбали трактор з дробилкою і поступово усі кущі передробили на щепу, якою опалюють приміщення сільської ради та школи. І паливо, вважайте, безкоштовне, і узбіччя від чагарників розчистили. Оце й свідчить, що громада стала господарем на своїй території, - зауважує нардеп.
Діставшись до Ступнівського НВК, одразу помічає­мо зміни. Адже цю будівлю торік суттєво оновили, замінивши всі старі вікна на енергоощадні. Це вдалося зробити коштом державного бюджету, з якого за сприяння Олександра Дехтярчука було виділено субвенцію в сумі 150 тис. грн. Спрямували на заміну вікон і кошти з районного бюджету. А нещодавно завдяки субвенції з держбюджету для цього закладу закупили 10 нових моніторів та ноутбук.


Уже під час спілкування з освітянами Олександр Дехтярчук пообіцяв і надалі сприяти реалізації тих задумів, втілення яких покращать якість навчання та поліпшить життя школярам і педагогам.
- Головне, щоб політиканство не заважало змінювати країну. Кричати, що все не так, дуже легко, а от об’єднати громаду і зробити щось власноруч - набагато складніше. Мене хвилює те, як розвиватиметься наш край, наша країна. А тому треба робити ті справи, які переконають людей, що все, що діється, на краще, - зазначив нардеп.
Наступного року в Ступнівському НВК, як і в інших навчальних закладах нашого району, планують облаш­тувати внутрішні санвузли. Бо й в нинішню епоху високих технологій учні та персонал у багатьох школах, як тут, поки вимушені користуватися «доісторичними» вуличними туалетами. Тож у 2018-му субвенцію з державного бюджету спрямують на облаштування сучасних санвузлів, запевнив Олександр Дехтярчук.
З колективом Будеразької ЗОШ І-ІІІ ст. депутат спілкувався і про законодавство, яке стосується освіти, і про реалії нашого життя. Школа у цьому селі чудова, хоча можливості для вдосконалення, звісно ж, знайти можна завжди.
Що ж до перспектив розвитку села, то під час зустрічі обговорили можливість встановлення у ньому зупинок, які потрібні громаді. Хоч освітяни, звісно, згадували й про найбільш наболіле - шляхи, ремонту яких у селах чекають, наче дива.
- Не хочу обманювати, що цьогоріч ми «дійдемо» до всіх доріг. Звісно, шляхи лататимуть, але першочергово увагу в країні приділятимуть дорогам державного значення, на що передбачено виділити 40 млрд. грн. Насправді торік у державі встиг­ли зробити багато доріг, але ще більше - не встигли. А до місцевих ще взагалі не дійшли. Цього ж року запрацює дорожній фонд, з якого 300 млн. грн. розподілятимуть на обласні комунальні шляхи, - зазначив нардеп.
Щоправда, у нашому районі плани щодо доріг на найближчий рік чіткі: «першочерговий» шлях - Глинськ-П’ятигори, де дороги, як такої, вже взагалі не залишилося, а жителі чекають цього ремонту роками.
Про розбиті шляхи вели мову й працівники Бущанської ЗОШ І-ІІІ ст., з якими народний депутат поспілкувався згодом. У цьому навчальному закладі уже теж отримали новий ноутбук та монітори.
І вкотре депутат наголошував на тому, що саме громада має ініціювати ті важливі справи, які потрібно втілювати на місцях. Бо дороги, звісно, повинні будувати та ремонтувати за бюджетні кошти. А от облаш­тувати територію, вирубати чагарники, підрихтувати паркани можна й самотужки. Звісно, за умови, що сільська громада прагне зробити свій спільний дім кращим.
- Якщо торік на округ ми зуміли залучити 26 млн. грн., то цьогоріч плануємо збільшити цю суму до 30 млн. грн. А це дасть змогу зайнятися облаштуванням внут­рішніх туалетів, встановити дитячі майданчики і не тільки. Головне - не боятися починати. І вчасно виготовляти кошторисну документацію, і дбати про добробут села, і замислитись врешті над тим, щоб таки створити об’єднану громаду, - вважає Олександр Дехтярчук.
Тож попередньо у Бущі визначилися з потребою облаштування дитячого та спортивного майданчиків. Тим паче, що у школі до цієї ідеї поставилися з великим ентузіазмом. Бо хоча народжуваність у селі нині «кульгає», та і школярам, і малечі потрібне місце, де можна активно відпочити.
А в Дерманському НВК, серед іншого, йшлося й про необхідність відкрити для маленьких жителів села дошкільний навчальний заклад. Якщо за цю справу взятися гуртом, то втілити в життя її можна. Прикладом є Івачків, де протягом п’ятнадцяти років валилося приміщення-довгобуд, а найближчими днями відбудеться урочисте відкриття першої групи ДНЗ, реконструйованого коштом державної субвенції, яку «завів» до нашого району Олександр Дехтярчук.
Розповідаючи про перс­пективи кожному з колективів, Олександр Дехтярчук наголошував на тому, що у втіленні більшості проектів на місцях перевагу надають об’єднаним громадам, створювати які на Здолбунівщині уперто не поспішають. Тим часом у п’ятнадцяти ОТГ у нашому, 154-му, окрузі триває активна розбудова - там отримують «підйомні» від держави, потроху ремонтують дороги, облаштовують населені пункти…
Під час зустрічей виникали запитання щодо сільських поточних справ. Чимало з цих проблем - звичайна «господарка», яку можна і треба вирішувати власними зусиллями, при цьому стимулюючи до активної праці очільників сільських громад. А доклавши певні зусилля, можна розраховувати і на допомогу. Бо, як слушно вважає народний депутат, підтримувати потрібно насамперед тих, хто самотужки намагається діяти. У нашому ж краї, на жаль, навіть про свою роботу голови звітують далеко не в кожній громаді.
- Пам’ятайте, що під лежачий камінь вода ніколи не потече. Головне – об’єднуватися і вибирати дієвого та енергійного очільника громади. Щоб він був справжнім лідером і працював на благо людей. От тоді буде і лад, і розвиток, - резюмував Олександр Дехтярчук.
Марина СТЕПАНЮК. §

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити