Минулого тижня у Здолбунівському РЦПМД
підсумували діяльність закладу упродовж 2017 року

КЗОЗ «Здолбунівський районний центр первинної медичної допомоги» функціонує вже упродовж п’яти років, нині обслуговує 57258 жителів району, з яких 12187 - діти до 17 років.
У закладі зараз працює 41 лікар та 137 середніх медпрацівників. Укомплектованість штатних по­сад лікарями становить
83,7 %, а середніми медичними працівниками -
110,5 %. За сімейним принципом обслуговують нині 100 % сільського населення району та 87 % міського. При цьому пацієнти мають право вільно обирати лікаря, котрий надає первинну медичну допомогу.
У ФАПах та амбулаторіях торік продовжували зміцнювати матеріально-технічну базу. Зокрема за кошти районного бюджету разом з субвенціями з селищного, сільських, міського бюджетів придбали чимало необхідного медичного обладнання, устаткування, матеріалів для виконання поточних ремонтів у ФАПах і АЗПСМ. У приміщеннях мед­закладів замінили віконні блоки на загальну суму понад 120 тис. грн., здійснили низку інших робіт.


Йшлося під час наради і про показники, що характеризують стан здоров’я населення Здолбунівщини. Зокрема про те, що в районі непроста демографічна ситуація: народжуваність дещо зменшилася і становила 9,7 на 1 тис. населення. Торік народилося 558 дітей, що на 80 менше, ніж за 2016-й. Найнижча народжуваність по Ступнівській і Будеразькій дільницях та Здолбунівській АЗПСМ
№ 4.
Натомість найвищі показники смертності зафіксовано по Будеразькій, Ступнівській, Глинській дільницях і Здолбунівській АЗПСМ № 2. Загальний природній приріст залишається від’ємним і становить мінус 5,8. Незмінними є й причини, через які помирають наші земляки. На першому місці тут хвороби системи кровообігу (73,5 %), на другому - новоутворення
(11,8 %), на третьому - хвороби органів травлення й травми (4,7 %).
У 2017 році на диспансерний облік було взято 3469 хворих. Нині на такому обліку у всіх лікарів РЦПМД понад 25 тис. хворих різного профілю. Якщо зважити на те, що це - майже половина всього населення району, то показники є доволі загрозливими.
Тривала робота з виявлення туберкульозу серед дитячого та дорослого населення. Туберкулінодіагностикою охопили 3880 дітей району (485,8 проб на 1 тис. насел.). Захворюваність активним туберкульозом у 2017-му зменшилася і склала 50,5 на 100 тис. населення проти 71,4 у 2016 році. Померло 6 хворих, у 2016 році - 9. Вакцинацією проти туберкульозу охоплено 88,5 % новонароджених дітей.
Знизився у 2017 році рівень інфекційної захворюваності. Було зафіксовано зменшення кількості кишкових та респіраторних інфекцій, натомість – ріст захворюваності на кашлюк і вітряну віспу. Не реєстрували торік випадків захворювань на лептоспіроз, кір, краснуху.
Що ж до профілактичної роботи з попередження інфекційної захворюваності серед жителів району, то нині планові завдання щодо вакцинації та ревакцинації серед дитячого й дорослого населення виконуються недостатньо. І не лише через несвоєчасне забезпечення бакпрепаратами, а й у зв’язку зі значною кількістю тих, хто відмовляється від профщеплень. Особливо ж нагальною є проблема своєчасності виконання первинного вакцинального комплексу серед дітей першого року життя.
Отож, на 2018 рік медичні працівники визначили низку завдань, пов’язаних з удосконаленням роботи своєї галузі. Це і завершення експертизи проектів реконструкції і капітальних ремонтів
ФАПів і АЗПСМ, що здійс­нюватимуться на кошти Світового банку, і покращення якості профілактичних оглядів, і своєчасне виявлення захворювань та ефективне їх лікування, і зміцнення матеріально-технічної бази закладів із залученням субвенцій сільських рад, спонсорської та благодійної допомоги, ін. Виконання усіх цих завдань сприятиме тому, щоб населення отримувало якісну та своєчасну медичну допомогу.
За інформацією
Здолбунівського РЦПМД.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити