Нині тим, хто опиняється сам на сам з хворобою чи іншою бідою, нерідко доводиться шукати підтримку у небайдужих земляків. І кожен, кому болить чуже лихо, прагне у такій ситуації посильно допомогти. Та нерідко пожертвувані кошти опиняються у руках тих, хто ніякого стосунку до благодійності не має. Сумно, але реалії такі, що у важкі часи завжди знаходяться люди, котрі прагнуть нажитися на чужому горі.
Доволі часто на вулицях як обласного центру, так і нашого міста можна зустріти людей, котрі зі скриньками збирають гроші буцімто на допомогу хворим та нужденним. Однак чимало з таких збирачів не можуть чітко пояснити, який з благодійних фондів вони представляють.


Нещодавно сайт zdolbuniv.com розповів про те, як здолбунівчани поспілкувалися з одним з чоловіків, котрий збирав гроші до скриньки. Щоб з’ясувати обставини, громадяни навіть викликали поліцію. У результаті чоловік не надав чітких відповідей на запитання громадськості та правоохоронців, зазначивши, втім, що представляє один з благодійних фондів.
Однак організації, кот­рі займаються благодійністю, не відправляють збирати кошти окремих людей. У більшості випадків фонди оприлюднюють рахунки та координати рідних тих, хто потребує допомоги, і збирають кошти таким шляхом, розповідає заступник голови правління Благодійного фонду «Скарбниця Надії» Мар’яна Рева.
- Якщо почати спілкуватися з таким збирачем, він зазвичай чітко не орієнтується в тому, для кого саме і на які потреби збирає кош­ти. Дуже часто бачимо, що у нашому регіоні гроші збирають для хворих з Запоріжжя, Харківщини чи інших віддалених областей. Варто розуміти, що жодна чесна благодійна організація не випускатиме на вулицю людей зі скриньками. Адже безкоштовно вони не працюватимуть, а виплата зар­платні «збирачам» є зай­вою, невмотивованою витратою. Якщо ж на скриньці міститься фото людини, якій збирають кошти, то йдеться про адресну допомогу, яку пов­ністю мали б передавати тому, хто потребує підтримки. Тобто «збирач» не має права на отримання частини зібраних грошей як зарплатні, – зазначила волонтерка.
Мар’яна Рева стверджує, що шахраї гріють руки на довірі громадян ще й тому, що згідно з чинним законодавством, протягом року благодійні фонди можуть не звітувати про свою діяльність. Натомість потім такий фонд просто перестає діяти, і тоді довести факти шахрайства чи зловживання вже неможливо.
Тож волонтери закликають усіх громадян, які хочуть допомогти тим, хто потребує підтримки, не довіряти сумнівним збирачам, а спрямовувати кошти за призначенням – безпосередньо на рахунки або ж через перевірених благодійників. До прикладу, інформацію про тих, кому дуже потрібна підтримка, можна знайти на сайті БФ «Скарбниця Надії» http://skarbnitsya.org
Марина СТЕПАНЮК.
Фото ілюстративне, з мережі Інтернет.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити