Чи не кожна книжка письменниці з Києва Євгенії Пірог - непересічна історія з цікавими завданнями. Свого часу авторка працювала вчителем, але й згодом продовжила роботу з дітьми. Нині у творчому доробку літераторки низка захопливих дитячих книжок, з презентацією однієї з них вона відвідала Здолбунів минулого тижня.

Євгенія Пірог (творчий псевдонім - Казкарка Джінні) представила дітям та дорослим свій новий твір «Агент безпеки Ромчик, або Експрес Щастя».
Одразу дві зустрічі письменниці з нашими земляками відбулися 18 січня у Здолбунівській районній біб­ліотеці для дітей та юнацтва, їх учасниками стали учні Здолбунівських ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 та гімназії, а також дорослі. Весело й цікаво було всім, оскільки презентація книги відбувалася у незвичному форматі. Євгенія Пірог провела ще й чимало цікавих забав для дітей - виконувала з ними завдання та співала.


- Я люблю не тільки писати книжки, а й бавитися з дітками, щось їм розповідати. Подобається давати їм різноманітні задачки. Можливо, це тому, що я колись працювала вчителем фізики, - каже Євгенія Пірог.
А ще вона розповіла про читацькі рекорди, які вдалося встановити з її ініціативи - «Срібна книга», міжнародний арт-бук «Добро-Дій», «Казковий гопак» та «Дмит­рикова бібліотека».
- «Срібну книгу» створювали 360 дітей та 60 дорослих. За десять зустрічей протягом 2011-2012 років ми змогли написати разом історію, яку згодом видали. І кожна дитина, яка долучилася до проекту, відчула себе частинкою великої справи, - згадує пані Євгенія.


За схожим принципом створювали й книжку в межах проекту «Добро-Дій». Над нею працювала найбільша кількість авторів малюнків-історій про добро з різних країн - 1100 з 16. Нині результат їхньої праці експонується у Музеї книги та друкарства України, що в Києві.
До творення одного з рекордів долучилися й здолбунівчани. У 2013 році у кількох містах одночасно відбувся танцювальний флешмоб. Тоді здолбунівчани взяли участь у наймасовішому танцювальному гопаку в костюмах літературних персонажів.
Ще однією масовою рекордною акцією був збір книжок у межах проекту «Дмитрикова бібліотека» - на підтримку підлітка з інвалідністю Дмитра Ружевича з села Сергіївка Слов’янського району Донецької області. Близько 2000 літвидань для Дмитра, який завжди мріяв про власну бібліотеку, зібрали у понад 30 населених пунктах України. А сам хлопчина став наймолодшим в нашій країні «директором» книгозбірні.
Звісно, говорили під час зустрічей й про твори самої письменниці. Її нова повість «Агент безпеки Ромчик, або Експрес Щастя» буде особ­ливо цікавою нашим краянам, бо описані в ній події розгортаються в районі Басового Кута в Рівному. До слова, Євгенія Пірог певний час проживала в нашому обласному центрі. Згадано в книжці і Здолбунів, а анотацію до неї написав відомий здолбунівчанин Сергій Гридін.
У нашому краї є чимало шанувальників творчості Євгенії Пірог. Серед них і помічник директора Здолбунівського БКЦ Катерина Кондратюк:
- З Євгенією Пірог познайомилися ще у 2013-му, коли вона приїздила у Здолбунів на відкриття у БКЦ дитячої студії «Грайлик». І сьогоднішня зустріч теж була чудовою, адже невгамовна Джінні не змінилася, а разом з новою книжкою принесла до Здолбунова дещицю щастя!
Ірина САМЧУК.
Фото автора.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити