славили Бога та віншували краян

Фрагмент вертепного дійства.

 

Минулий рік став знаковим для християн західного обряду в нашій країні, адже вони отримали змогу відзначити Різдво Христове, маючи 25 грудня, як і всі українці, офіційний вихідний. Раділа цьому й місцева польська громада, підійшовши до святкувань з особливим піднесенням.

Колядує Валерія БЄЛОВА.

 


Для членів Товариства польської культури Здолбунівщини (очолює Софія Михалевич) та учнів суботньо-недільної школи з вивчення польської мови, яка діє при ньому, готувати до зимових свят програму з вертепом і різдвяними піснеспівами - вже багаторічна традиція. Щоправда, форма проведення святкового дійства щораз інша - концерт, вистава за головною різдвяною історією, фестиваль колядок. Цьогоріч над сценарієм працювала випускниця суботньо-недільної школи Діана Матвійчук, і згідно з ним глядачам представили чималу добірку колядок українською та польською мовами, віншування і вертеп за участю вісімнадцяти акторів. До програми увійшли номери у виконанні всього гурту учасників, маленьких колядничка Яна Верановського та бандуристочки Валерії Бєлової, тріо у складі Павла Пшеничного, Анастасії Закаблук і Діа­ни Матвійчук, яка одну з колядок заспівала ще й сольно. Музичний супровід програми забезпечив акомпаніатор Валерій Стельмащук.

 


Чотирнадцятого січня дорослі і малі учасники святкової програми мали дуже насичений день. Адже спочатку по завершенні служби Божої вони з благословення настоятеля храму отця Анджея Щісловіча виступили перед парафіянами у здолбунівському римо-католицькому костелі Святих апостолів Петра і Павла. Згодом завітали до Здолбунівського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів, де привітали з різдвяними святами підопічних та персонал цього закладу. А потому ще й представили свою творчість на різдвяно-новорічному святі «Ой радуйся, земле! Коляда іде», що відбулось на площі Героїв Майдану нашого райцентру.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити