Майже тиждень діти з Волноваського району гостювали на Здолбунівщині

П’ятого січня до нашого краю прибули у супроводі чотирьох дорослих учні 5-11 класів двох шкіл Волноващини. Діти ці свого часу здобули перемоги на олімпіадах та конкурсах різних рівнів, тож для них поїздка, що відбулася в межах реалізації підписаного торік Меморандуму про співпрацю між Волноваським та нашим районами, стала своєрідною нагородою. Школярів розселили в родинах у Дермані й Будеражі. У цих селах охочих прийняти до себе на канікули гостей було навіть більше, ніж очікували, розповів начальник відділу освіти Здолбунівської РДА Ігор Антонюк:
- Директори Будеразької та Дерманської шкіл провели батьківські збори та запропонували прийняти діток зі Сходу на канікули. Підбирали сім’ї, в яких підростають однолітки наших юних гостей, аби школярам було цікаво спілкуватися. В основному місцеві родини прийняли по двоє діток.


Гостям зі Сходу України запропонували дуже насичену програму. Упродовж тижня вони відвідали історичні та культурні пам’ятки не лише на Здолбунівщині, а й в сусідніх районах. Зокрема, побували на богослужінні у Свято-Успенському храмі Здолбунова, брали участь у цікавих майстер-класах та розвагах на території «ЗЕленого газОНу» в РБДЮ. У святкові вихідні, які провели в родинах наших земляків, розучували колядки, знайомилися з місцевими традиціями. Восьмого січня відвідали Гурби, де почули розповіді про історію цього пам’ятного місця.
Крім того, гості зі Сходу побували у Рівненському академічному українському музично-драматичному театрі, у пластовій оселі «Волошки» в Рівненському районі, мали зустріч з головою нашої ОДА Олексієм Муляренком.
Організатори поїздки подбали, аби ознайомити дітей з прифронтової Волноващини й з принадами сусідньої нам Острожчини. Тож гості мали змогу відвідати тамтешні Музей книги і краєзнавчий музей, НаУ «Острозька академія», погодувати лебедів на водосховищі ХАЕС, а дорогою назад, до нашого району, зачерпнути водиці з джерела святого Миколая у Гільчі.
Одинадцятого січня вони побували на екскурсіях у Дерманському Свято-Троїцькому жіночому монастирі та Дерманській ЗОШ. А ввечері того дня, попрощавшись з новими друзями, вирушили додому.
Є надія, що відвідини нашого краю гостям запам’ятаються надовго, і вдома вони обов’язково розкажуть усім про наші звичаї.
- Усе дуже сподобалося - і тутешні люди, і традиції, до яких ми долучалися, перебуваючи на Здолбунівщині. Адже у нашому краї різдвяні свята так яскраво не святкують. Але тепер діти вивчили колядки, тож, повернувшись додому, колядуватимуть. Сподобалися нам і майстер-класи – діти так захоплено виготовляли різні вироби! Спробуємо запровадити такі методи роботи і в себе. А ще всі дуже здружилися. Тому чекатимемо згодом дітей з Рівненщини до нас, аби разом з’їздити на море. Ми дуже вдячні за таку чудову поїздку, адже наче в казці побували! – зазначила вчитель молодших класів Свободненської ЗОШ І-ІІІ ст., одна з супроводжуючих дітей з Волноващини Людмила Литвин, ділячись враженнями від мандрівки.
Ірина САМЧУК.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити