Під час зустрічі з фахівцями УПФУ.

Завершився термін дії проекту “Служба медико-соціальної допомоги на дому, організація зустрічей та дозвілля 200 жертв націонал-соціалізму у Здолбунові і Переяслав-Хмельницькому із залученням їхніх родичів та волонтерської молоді”, що втілювали у Здолбунівському районі. Фінансування цього проекту здійснював німецький фонд “Пам'ять, відповідальність, майбутнє”.

На екскурсії.

 

Реалізація проекту тривала з 5.01.2015 року по 5.01.2018-го. У ході неї було виконано усі намічені заходи за запланованими напрямками роботи. Проектом вдалося охопити 116 осіб з числа жертв націонал-соціалізму. Чисельність мобільної групи склала 72 особи, маломобільної - 44. Основними серед здійснених під час реалізації проекту заходів були такі, як надання медичної та соціальної допомоги, організація зустрічей з різними фахівцями, тренінги, екскурсії, а також зустрічі в кафе “Теплий дім”.


Медичний фахівець в межах проекту виконував реабілітаційні процедури, вимірювання артеріального тиску й рівня цукру в крові, зняття електрокардіограм та ін. Соціальний фахівець надавав допомогу в побуті та на присадибних ділянках, здійснював доставку продуктів харчування та необхідних засобів, допомагав у приготуванні їжі, проводив спільні прогулянки, забезпечував психологічну підтримку насамперед маломобільним членам цільової групи. Зокрема: 1990 відві­дувань було здійснено медичним фахівцем, 2143 - соціальним фахівцем.
Консультаційну та соціальну допомогу з питань індивідуальної гігієни, догляду за волоссям та шкірою голови, вибору стрижки отримали 468 осіб цільової групи. Всього здійснено 4601 таке відві­дування.
Серед заходів, виконаних упродовж реалізації проекту, були й постійні зустрічі у центрі, відвідування виставок та концертів, проведення майстер-класів, зустрічі з юристами й представниками Пенсійного фонду. Усі ці заходи відбувались на високому рівні, із залученням волонтерів. Проводились зустрічі до Нового року та різдвяних свят, Міжнародного жіночого дня, Дня незалежності України й ін. Усе це сприяло покращенню емоційного, фізичного, психологічного стану членів цільової групи, активізації їх життєдіяльності та подоланню соціальної ізольованості. В межах проекту було проведено 79 таких заходів за участю 1678 осіб.
Зустрічі у кафе “Теплий дім” засвідчили, що у підопічних проекту, навіть попри поважний вік та непросте минуле, не згасає бажання жити, позитивно мислити й сподіватися на краще майбутнє, і це найбільше вражає сучасну молодь. Цільова група проекту - люди, долі яких понівечені страшною війною, ті, хто втрачали рідних у її смертоносному вирі. Вони пройшли крізь пекло концтаборів, але зуміли вистояти і власним прикладом вчать молодь ХХІ ст. боротися, не здаватися і перемагати. Зустрічі з живими свідками історії точно назавжди запам’ятаються представниками молодого покоління. Так хочеться, щоб небо над ними завжди було мирним і ніколи не повторилися лихоліття й страждання, про котрі вони дізнались від членів цільової групи.
Спілкування з живими свідками історії - можливість дізнатися, якою є справжня ціна мирного життя і наскільки потворним обличчя війни. Протягом звітного періоду відбулось 139 зустрічей з живими свідками історії, участь у них брали працівники проекту, члени групи самодопомоги, волонтери (176 чол.).
Щоб якісно надавати послуги, вміло доглядати та підтримувати важкохворих і немічних, волонтерам та родичам членів цільової групи важливо було отримати відповідні базові знання й набути практичних навичок. Саме з цією метою в межах проекту щомісяця проводились тренінги. Під час них надавали консультації щодо вирішення різних проблемних ситуацій, які стосуються безпосередньо членів цільової групи. Також на тренінгах відбувались активні обговорення життєвих ситуацій та обставин, що найбільше цікавили присутніх. Зокрема за темами: “Психологічні проб­леми людей похилого віку, методи надання допомоги”, “Особливості психосоціальної підтримки людей похилого віку”, “Особливості догляду за важкохворими в домашніх умовах” та ін. Знання, які здобули слухачі на тренінгах, знадобляться їм у повсякденному житті. Загалом в межах проекту за участю 734 осіб відбулось 36 тренінгових занять, з них медичного напрямку - 19, психологічного - 17.
Крім того, у звітному періо­ді було організовано 15 екскурсій. Участь у них брали 598 осіб (члени цільової групи, їхні родичі, волонтери). Відбулись екскурсії до
м. Київ з відвідуванням Національного музею історії України у Другій світовій війні,
до Києво-Печерської лаври, до м. Вінниця, до м. Львів, до
с. Зимне та м. Луцьк, до історичних місць Старокостянтинова й Меджибожа та ін. Особливою екскурсією стало відвідування Рукомиського печерного храму - культової споруди у травертиновій скелі біля с. Рукомилля, облаштованого в ХІІІ ст. ченцями Києво-Печерської лаври. Примітно, що на зустрічах опісля кожної поїздки члени цільової групи та волонтери проекту обмінюються думками й враженнями про побачене в історичних і пам’ятних місцях, де завдяки йому побували.
Людмила СУКОВАТА,
керівник проекту.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити