відбувся днями у Здолбунові

Хорошою традицією шахової спільноти Здолбунова є вшанування пам’яті шахістів, які вже відійшли у Вічність, проведенням турнірів. Започаткував її у 1997-му Олександр Ковальчук - батько президента Федерації шахів Рівненщини, депутата обласної ради Володимира Ковальчука. Цьогоріч у різдвяні дні в Здолбунові відбувся турнір пам’яті Гната Микитюка (1942-1996) - інженера-будівельника, самовідданого шахіста, світлої і щирої людини, чемпіона Рівненщини 1976 року.

Перший турнір пам’яті Гната Микитюка відбувся у 1997 році. Тоді переможців було два - дворазовий чемпіон Рівненщини Віктор Корольов і Михайло Бедратий, до речі, учасник і ювілейного - двадцятого. До слова, турнір цей зареєстровано Міжнародною федерацією шахів FIDE, обрахунок рейтингу FIDE-rapid, офіційна назва змагань – «Gnat Mykytiuk 20th Memorial – Zdolbuniv 2018».

Гнат МИКИТЮК, 1976 рік, Канів.

Загалом цього разу 23 шахісти зі Здолбунівського, Острозького, Рівненського районів та міста Рівне змагались у 9 турів за швейцарською системою. Були це швидкі шахи - на партію кожному супернику надавалось по 20 хвилин з додаванням 10 секунд за хід. Голов­ним суддею змагань був Микола Колюх (перша категорія).

Михайло БЕДРАТИЙ.


З початком шахових поєдинків здавалося, що цього разу першість і перехідний кубок дістануться комусь з молодих спортсменів. Адже на старті впевнену гру демонстрував рівненський школяр Богдан Шинкарчук (перемога над Юрієм Кошмаком, нічия з Йосипом Борзенком) та Дмитро Сидор з Квасилова. Після чотирьох турів у обох шахістів було по 3,5 очка з 4. У п’ятому турі двобій лідерів завершився драматичною розв’язкою - Богдан Шинкарчук мав виграшний ендшпіль та більше часу, однак, підставив туру і програв. Натомість Дмит­ро Сидор у наступних двох турах програв досвідченим Анатолію Кирилюку та Йосипу Борзенку і вибув з боротьби за першість.

Триває партія ХМАРУК-БРИЛЬ.


У фіналі зійшлися досвідчені здолбунівські шахісти. Перемогу вирвав Йосип Борзенко - 7 очок. На 0,5 очка менше здобули одразу три спортсмени (у порядку місць згідно з коефіцієнтом) - Анатолій Кирилюк, Петро Борисюк, Юрій Кошмак. А от герой старту Дмитро Сидор з 6 очками у підсумку опинився тільки на п’ятому місці.
Переможців нагороджено грамотами і медалями від Здолбунівської райдержадміністрації та цінними подарунками від Федерації шахів Рівненської області.
Варто зазначити, що серед учасників турніру було п’ятеро школярів. Їм випала нагода помірятись силами з досвідченими шахістами та підвищити свою спортивну майстерність.
Наймолодшому з учасників змагань, здолбунівському школяреві Антону Хмаруку, лише 10 років, найстаршому ж - Валерію Брилю з Острога - виповнилось 78. Особиста спортивна зустріч між ними закінчилася на користь досвідченого шахіста.
Турнір відбувся за підтримки шанувальника шахів - директора Здолбунівської гімназії Івана Гурійовича Гнатюка.
Юрій КОШМАК.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити