Владислав СУХЛЯК розповідає про стан медицини в районі.

І медики Здолбунівщини, і їхні пацієнти зустріли 2018-й зі сподіваннями та пересторогою одночасно. Адже незабаром стартує активна «фаза» медичної реформи, і в будь-якому разі на нас очікують певні зміни.
Нинішній стан медицини району та її перспективи обговорювали наприкінці 2017-го на засіданні колегії Здолбунівської РДА.

Зараз у Здолбунівській ЦРЛ налічується 225 ліжок. При цьому у деяких відділеннях постійно спостерігається перенавантаження. Зокрема, в терапевтичному, де нині 50 ліжок, вільні місця бувають рідко. У дитячому ж відділенні «аншлаг» фіксується в осінній та зимовий періоди: коли малеча потерпає від застудних захворювань, 25 ліжок педіатрії постійно зай­няті пацієнтами. Врешті, як розповідає головний лікар Здолбунівської ЦРЛ Владислав Сухляк, ліжка практично не простоюють у жодному з відділень.


Щороку у закладі проводять понад 2000 оперативних втручань. Проте, окрім фінансових труднощів, уже зараз перед медициною району дуже гостро постає кад­рова проблема.
- Відбувається реформування медицини, і нині хороші спеціалісти масово йдуть працювати у приватний сектор. Скажімо, у нашому зак­ладі нині відсутній спеціа­ліст-офтальмолог, який проводить оперативні втручання. Не виключено, що згодом на приватну практику повністю перейде й отоларинголог, який є чудовим спеціалістом. Зараз змусити когось залишитися працювати в лікарні неможливо. Ми звертаємося до обласного управління охорони здоров’я, шукаємо резюме фахівців на спеціалізованих сайтах. Але лікарі чудово розуміють, що, працюючи в приватному секторі у великих містах, вони зароблятимуть більше, - розповідає Владислав Сухляк
Що ж до перспективи роботи акушерсько-гінекологічного відділення, то закриття йому не загрожує. Щороку у відділенні відбувається понад 400 пологів, а це достатньо для того, щоб навіть після реформи воно діяло.
Здолбунівська ЦРЛ останнім часом суттєво оновилася. Адже головний лікар успішно знаходить меценатів, благодійні організації, які допомагають поліпшувати матеріальну базу закладу. Торік у лікарні провели ремонт операційного блоку в травматологічному відділенні, облаштували соляну кімнату, здійснили поточний ремонт харчоблоку, провели капремонт фасаду акушерсько-гінекологічного відділення та ін. Загалом до закладу залучено гуманітарної допомоги на 1,168 млн. грн. Як наслідок, поліпшення матеріальної бази дало змогу і спростити працю медперсоналу, і покращити умови перебування пацієнтів у медзакладі.
А нині триває реконструкція під’їзної частини приймального відділення (рампи) Здолбунівської ЦРЛ, на що спрямовано 600 тис. грн. з державного бюджету.
- Усі ліжка в нашій лікарні наразі замінено. Колись це були ліжка на пружинах, з порваними матрацами. Тепер маємо функціональні ліжка, пристойні матраци - цілком нормальні умови, щоб успішно лікувати пацієнтів, - зазначив головний лікар.
Тим часом вже у квітні цього року розпочнеться процес укладання угод з лікарями у межах медреформи. Суттєвий фінансовий ресурс буде спрямовано, аби «підняти» первинну ланку. Адже саме на цьому рівні повинні виявляти патології, зай­матися профілактикою і сприяти тому, щоб левова частка хворих до стаціонару не потрапляла з запущеними хворобами, як це відбувається зараз.
- Досі первинній медичній ланці в державі приділяли незначну увагу і фінансували її за залишковим принципом. Стан матеріальної бази далекий від ідеального і потребує значного поліпшення, - зазначає голов­ний лікар Здолбунівського РЦПМД Олег Сумко.
Нині вже сформовано електронний реєстр жителів району, які потенційно повинні підписати декларації з лікарями первинки. Щоб забезпечити приписну кампанію, лікарям буде потрібна комп’ютерна техніка та під’єднання до мережі Інтернет. І саме від кількості підписаних декларацій залежатиме фінансування галузі. Якщо ж зважити, що підписати ці угоди в районі потрібно буде з близько 57 тисячами пацієнтів, можна лише уявити, наскільки непростим стане цей процес.
Що ж до вторинного рівня медицини у контексті реформи, то запитань тут більше, аніж відповідей. Та зрозуміло, що на етапі реорганізації у межах госпітального округу, до якого входить Здолбунівщина, нашій лікарні конкурувати з рівненськими медзакладами буде важко. Адже щоб надавати якісні послуги, потрібна міцна матеріальна база та сучасна апаратура. У нашій же лікарні обстеження легень досі проводять на флюо­рографі, випущеному ще у 1986 році.
До слова, у цьогорічному районному бюджеті 900 тис. грн. на придбання нового флюорографа передбачили. Хоча коштує такий пристрій понад 1,8 млн. грн. Тож «скинутися» на флюорограф проситимуть і в місцевих рад, щоб принаймні цю важливу для пацієнтів апаратуру цьогоріч таки придбати.
Марина СТЕПАНЮК.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити