В Уїздецькій ЗОШ І-ІІІ ст. встановили 34 енергоощадних вікна на понад 250 тис. грн.,
отриманих як субвенцію з державного бюджету за запитом Олександра ДЕХТЯРЧУКА.

 

У загальноосвітніх навчальних закладах нашого району не залишиться жодного старого монітора. Тож всі школярі матимуть змогу навчатися на сучасній техніці, не псуючи зір і при цьому економлячи енергоресурс.

Нині процес заміни моніторів практично завершили. Адже завдяки надходженню до Здолбунівщини субвенції з державного бюджету у сумі 500 тис. грн., яку вдалося отримати за сприяння депутата Олександра Дехтярчука, для шкіл району придбали 102 сучасних монітори, а також по одному ноут­буку для кожного загальноосвітнього навчального закладу.
Перебуваючи на Здолбунівщині 26 грудня, Олександр Дехтярчук передав 11 сучасних плоских LCD-моніторів та ноутбук Мізоцькому НВК, а також завітав до Уїздецької ЗОШ І-ІІІ ст., куди теж привіз монітори й ноутбук. При цьому зазначив, що бере на себе ще одне зобов’язання: наступного року спрямувати кошти з державного бюджету на комп’ютерну техніку для дошкільних навчальних закладів Здолбунівщини.


Олександр Дехтярчук радіє, що разом з командою однодумців на Здолбунівщині вдалося втілити у життя чимало хороших справ, залучивши понад 4 млн. грн. з державного бюджету. Адже завдяки цьому замінено вік­на та двері на металопластикові у всіх ДНЗ міста, а також в Уїздецькій та Гільчанській ЗОШ І-ІІІ ст., Ступнівському НВК. Нині в Івачкові завершується капітальний ремонт частини ДНЗ «Малятко». Бібліотеки Здолбунівської ЦСПШБ отримали комп’ютерну техніку. Втілено у життя й інші добрі справи. А в наступному році вдасться зробити ще більше, сподівається депутат.
Спілкуючись з освітянами, нардеп розповів не лише про власні плани та сподівання, а й про те, як завершується рік у нашій країні в цілому.
- Багато проблем в Украї­ні є суб’єктивними і виникають через наше невміння об’єднуватися. На жаль, нині в країні вистачає чвар, які в умовах війни нікому не потрібні. Але недовіру до того хорошого, що відбувається, ми створюємо самі. От нині відкрили реконструйоване приміщення ДНЗ «Малятко» у Мізочі, вже завершують ремонт дитсадка в Івачкові. Саме так, конкретними справами, потрібно повертати довіру до влади, - зазначив Олександр Дехтярчук.
Давно варто повірити і в об’єднані громади, які нині демонструють успішні приклади господарювання. На жаль, на Здолбунівщині триває «застій» цього процесу. Минулого тижня депутати Уїздецької сільської ради, попри усі оптимістичні очікування, відмовилися створювати ОТГ зі Здовбицею.
- Кожному варто усвідомити, що всі громади є успішними. У жодній ОТГ нашого округу немає ніякої заборгованості, тоді як в окремих районах на кінець року є мільйонні борги у бюджетній сфері, - розповів депутат.
Згадав Олександр Дехтярчук і про очікуване підвищення мінімальної зар­платні. Звісно, не обійдеться і без спекуляції, пов’язаної зі зростанням цін, яке дехто мотивуватиме саме збільшенням мінімалки. Проте іншого шляху у держави немає - зарплатню потрібно виводити «з тіні». І забезпечувати гідну оплату праці хорошим спеціалістам, аби втримати їх від виїзду за кордон.
- Довіру людей повернути важко, але ми це намагаємося робити. Цю сучасну комп’ютерну техніку нині передаємо дітям, які зростуть і житимуть в зовсім іншій Україні. У це потрібно вірити й, разом з тим – активно діяти на шляху до кращого, - резюмував депутат, закликавши робити все, щоб позитивні зміни відбувались у кожному селі та місті.
Марина СТЕПАНЮК.
Фото автора.
§

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити