На останнє цьогоріч засідання літературно-крає­знавчого факультету Університету третього віку, спільного проекту Здолбунівської центральної районної бібліотеки і Здолбунівського районного територіального центру соціального обслуговування населення (надання соціальних послуг), завітали шановні гості - члени громадської організації «Здолбунівський Університет Третього Віку», який діє при костелі Св. апостолів Петра і Павла. Зустріч цю приурочили до Різдва Христового за Григоріанським календарем (25 грудня).
Як наголосила ведуча заходу бібліотекар Здолбунівської ЦРБ Людмила Скірканіч, зустріч ця стала проявом щирого прагнення і готовності українського та польського народів до співпраці, вивчення національних культур, а ще - прикладом того, як реально можна діяти у цьому напрямку.


Про традиції святкування католицького Різдва, що передаються від покоління до покоління, розповіла викладач школи з вивчення польської мови суботньо-недільної школи, що діє при Товаристві польської культури Здолбунівщини, Ельжбета Пьотровська. За її словами, жодне інше свято не здатне так згуртовувати людей, як Різдво Христове, адже воно сповнює наші душі світлом, любов’ю, теплом.
Учасники зустрічі переглянули відеофільми про відзначення Різдва у Ватикані, Гуральську і Здолбунові. Запрошені поділилися оплатками - традиційним для Польщі різдвяним прісним хлібом, який символізує тіло Христове, а також прощення й примирення (на фото). Люди бажали один одному миру в оселях, добра й веселої Коляди. І саме колядки польською та українською у виконанні членів ГО «Здолбунівський Університет Третього Віку», усіх присутніх під акомпанемент Валерія Стельмащука додали святковому заходу особ­ливого колориту.
З інформацією про підсумки роботи за рік Університету третього віку виступив директор Здолбунівського районного територіального цент­ру Анатолій Ліщинський. А вдячна слухачка Університету Ганна Перета прочитала свій вірш «Наш Університет».
За інформацією на сайті
Здолбунівської ЦРБ.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити