Нещодавно вкотре обговорювали перспективи децент­ралізації на Здолбунівщині. Цього разу - на засіданні «Децентралізація у Здолбунівському районі. Об’єднання громад» координаційно-консультативної ради при голові районної ради. Участь у заході брали поважні гості.

На засідання координаційної ради, зокрема, завітали незалежний експерт з питань децентралізації, директор ГО «Інститут розвит­ку територій» Юрій Ганущак, директор Рівненського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Руслан Сивий, експерти цієї установи Михайло Шелеп та Василь Поліщук. Усі вони висловили свої думки щодо перспектив й особливостей адмінреформи та поспілкувалися про це з головами територіальних громад Здолбунівщини.


Розпочали захід з «оперативної» інформації щодо ситуації з об’єднанням в нашому районі. Утім, особливих зрушень у цьому напрямку, на жаль, поки що немає. Згідно з перспективним планом, затвердженим урядом, у нас повинні створити чотири ОТГ - з центрами у Здолбунові, Здовбиці, Мізочі та Ступно. Однак, поки що жодна громада не розпочала процесу виборів. До того ж, Ступнівська ОТГ у форматі, який маємо нині, навряд чи буде спроможною. Тому зараз обговорюють і варіант створення однієї громади на півдні нашого району - Мізоцької.
Тим часом здовбичани очікують на рішення Уїздецької сільської ради, де більшість жителів висловлюють готовність до створення ОТГ. І якщо Здовбиця та Уїздці найближчим часом таки дійдуть згоди, то перші вибори в ОТГ на Здолбунівщині можуть відбутися вже наприкінці квітня, зазначив під час засідання голова РДА Сергій Кондрачук.
Тим паче, що 2018-й може стати останнім роком добровільного об’єднання громад, стверджує директор ГО «Інститут розвитку територій» Юрій Ганущак.
- Якщо мене запитують про те, коли завершиться добровільне об’єднання громад, я відповідаю: «Вчасно!» Люди повинні зрозуміти і відчути, що в країні створюється нова система, альтернатив якій немає, - зазначив експерт.
У тому, що адмінреформа в Україні приречена на успіх, Юрій Ганущак переконаний стовідсотково. Пояснює ж таку впевненість тим, що децентралізація створює перспективи розвитку і для громад загалом, і для кожного їх жителя зокрема. Вже нині у створених ОТГ відкривають нові дитсадки, здійснюють капітальні ремонти об’єктів інфраструктури і навіть суттєво оновлюють сітки доріг.
Крім того, перед стартом адмінреформи експерти прискіпливо вивчили всі ті помилки, яких припускалися в інших країнах в ході децент­ралізації.
Під час зустрічі у присутніх виникло чимало запитань. Говорили й про фінансову спроможність громад, і про шляхи забезпечення жителів ОТГ якісною освітою та доступною медициною. Натомість експерти закликали поквапитися і дати старт децентралізації у нашому районі, підтвердивши, що об’єднана Здовбицько-Уїздецька громада буде спроможною та перспективною.
- Кажуть, що нам набридло бути країною, в якій нічого не виходить. Ця реформа чітко прорахована, тож втілити її точно вдасться! Бо якщо реформа впроваджується «знизу», то її успіх гарантований. І починати зміни варто вже зараз, - резюмував Юрій Ганущак.
Марина СТЕПАНЮК.
Фото автора.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити