Займаючись розведенням риби в ставу на Волині, я підгодовував її вареними кабачками, динями й гарбузами. Виникла потреба підібрати найрентабельніший з їх видів. Адже частину плодів використовував ще й у підсобному господарстві - для підгодівлі птиці, свиней і худоби. Хотілося й собі підсмажити кабачка, спробувати диньку, полузати гарбузового насіння. А ще - щоб плоди ці були холодостійкими і зберігались якнайдовше. Отак, підбираючи, я й натрапив на фіцефалію - фіголистий гарбуз.
З’ясувалось, що культура ця повністю відповідає визначеним колись мною потребам. Тож віднедавна фіцефалія, тропіканка з Південної Америки, а саме з Перу, “оселилася” і чудово почувається на волинських землях.


Як культивувати гарбуз фіголистий? Насінину від насінини треба висаджувати через три метри, бо стеб­ла рослини завдовжки у 25-35 метрів вкриють ділянку радіусом 3-6 метрів. Якщо “дорогою” натраплять на дерево, то обів’ють його до верхівки, і плоди фіцефалії вагою 2-5 кг “визиратимуть” з-за гілок.
На одній рослині зав’язується близько 30-70 гарбузок. Стебла, прорісши з землі на початку травня, навіть у вересні-жовтні ще продовжують плестися. Зав’язуються й нові ягоди, що достигають в період від початку жовтня до кінця листопада.
Розвиток припиняється лише після перших приморозків на ґрунті. І тоді округ­лі, смугасті в білу крапинку плоди завбільшки з футбольний м’яч можна перенес­ти в приміщення зі сталою температурою. Хоча навіть і при мінусових температурах вони можуть зберігатися всю зиму, до весни. Саме це й зробило цю культуру незамінною в домашньому господарстві - для підгодівлі худоби, свиней, птиці.
Цілком заповнені білою м’якоттю плоди фіцефалії дають змогу зекономити дуже багато картоплі і буряків. Вирощуючи гарбуз фіголистий, можна подвоїти, а то й потроїти поголів’я.
Крім того, фіцефалія - справжня “скарбниця” корисних мінералів! Має лікувальні і профілактичні властивості при багатьох захворюваннях. Її молоді плоди можна варити, як диньку, смажити, як кабачок, додавати до салатів, консервувати, як кабачкову ікру. Свіже насіння фіцефалії за смаком схоже на лісові горіхи.
Переконався, що корисно вирощувати цю культуру як у великому господарстві, так і на маленькій дачній ділянці. Щоб зрозуміти всі секрети догляду за рослиною, мені знадобилось три роки. Тепер же можу поділитися цими знаннями з охочими придбати насіння фіцефалії.
Сподіваюсь, що тоді вирощування цих симпатичних плодів і для вас теж стане цікавим, захоплюючим та прибутковим заняттям.
Телефонуйте:
380661156075,
380684832703.
Віктор БУДЕНКО. §

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити