Голови територіальних громад району говорили про зроблене за рік

Більшість представників різних рівнів влади, підбиваючи підсумки минулого року, вже десятиліттями виголошують звичну для нас фразу: «Рік був непрос­тим». З цим не посперечаєшся, бо ж рік за роком доводиться долати труднощі, часом констатуючи, що до справжнього поступу нам ще дуже далеко.

Та якщо проаналізувати рік, що минає, то про застій у нашому краї говорити не доводиться. Адже протягом 2017-го ремонтні роботи, поліпшення матеріальної бази чи й будівництво відбувалися у кожному населеному пункті Здолбунівщини. Саме про зроблене протягом цього року та сподівання на
2018-й йшлося нещодавно під час зустрічі голів територіальних громад району, яка відбулася у Здолбунівській РДА (на фото).
Захід провели з метою не лише підсумувати, що саме встигли зробити у звітному періоді в кожному населеному пункті, а й визначити пріо­ритетні напрямки діяльності на майбутнє.
Наприкінці цього року кожному очільнику місцевої громади є про що відзвітувати своїм виборцям. Адже в багатьох селах нашого району відбулися ремонти закладів культури, або ж такі заплановано на наступний рік. Оновили й навчальні заклади - у багатьох з них замінили вікна, відремонтували системи опалення, а в деяких виконали й значно суттєвіші ремонти.
Тривають і роботи з будівництва та реконструкції ДНЗ в Івачкові, Мізочі, Новомильську. І якщо до мізоцького та івачківського дитсадків малюки підуть уже зовсім скоро, то в будівництво приміщення Новомильського ДНЗ потрібні ще чималі капіталовкладення, які у 2018-му, як і цьогоріч, спрямовуватимуть з різних джерел.


Заплановано на наступний рік і ремонти спортивних залів у Мізоцькому НВК та Глинській ЗОШ І-ІІІ ст., адже потреба в їх суттєвій реконструкції є вже давно.
Врешті, чіткі плани на майбутнє мають в кожній місцевій раді. У Здовбиці, серед іншого, встановлюватимуть тренажери в оновленому сільському парку. У Білашеві, Бущі та Будеражі ремонтуватимуть будинки культури. У Дермані Першій облаштовуватимуть вуличне освітлення…
Звісно, що втілення запланованого у життя залежить, передусім, від фінансування. Адже далеко не в кожному з бюджетів є змога передбачити кошти на такі статті. Відтак у селах розраховують на те, що про них згадуватимуть на всіх рівнях - і в районі та області, і «нагорі». Адже цього року на Здолбунівщину надійшла дуже суттєва сума субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток району, що дало змогу вирішити низку нагальних проблем та продовжити будувати розпочаті об’єкти.
В окремих сільських радах покладають надії на районний конкурс проектів місцевих ініціатив. Адже попередній досвід доводить, що втілення проектів-переможців конкурсу є відчутною підтримкою для наших сіл.
Утім, найбільше нарікань у жителів району - на стан шляхів, які подекуди перетворилися на суцільні ями. Щоправда, цьогоріч у деяких населених пунктах дороги таки ремонтували - чималу суму спрямували на цю статтю у Копитковому, доводили до ладу найпроблемніші ділянки шляхів у Здовбиці, Мізочі, Богдашеві та ін. Заасфальтовано цьогоріч і близько 1,5 км проблемного шляху Мізоч-Півче.
Та попри це сітка шляхів району не витримує критики. Тому саме приведення їх у належний стан у багатьох населених пунктах визначили як пріоритетний напрямок. Тим паче що на державному рівні вже активно обговорюють те, що 2018-й в Україні має стати роком доріг, що, серед іншого, означає й посилене фінансування саме цієї сфери. Тож сподіватимемося, що й до наших сіл відлуння «дорожнього» року таки долине…
Марина СТЕПАНЮК.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити