Зважаючи на неодноразові звернення осіб, які отримують допомогу по безробіттю, щодо страхового стажу, надаємо роз’яснення.
Відповідно до ч. 1 ст. 21 Закону № 1105, страховий стаж - це період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця нею та роботодавцем або нею сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, крім випадків, передбачених абзацом другим цієї частини. До таких випадків належить період отримання виплат за окремими видами соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності), який включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески, виходячи з розміру мінімального страхового внеску.


Відповідно до ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 8.07.2010 р. № 2464, особи, які отримують допомогу по безробіттю, не є платниками ЄСВ, тому ця сума не включається у довідку Форми ОК-7 як дохід (Додаток 2 до Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 18.06.2014 р. за № 10-1).
Разом з тим, отримання допомоги по безробіттю є однією з виплат державного соціального страхування (ст. 4, ст. 26 Закону України «Основи законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 14.01.1998 р.
№ 16/98-ВР), а тому період отримання цих виплат включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески, виходячи з розміру мінімального страхового внеску, а особи, які отримують таку допомогу, вважаються застрахованими в системі державного соціального страхування (ст. 4 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 2.03.2000 р. № 1533). Для підтвердження страхового стажу період отримання виплат допомоги по безробіттю вноситься записом до трудових книжок відповідно до підпункту «е» пункту 2.19 глави 2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту України від 29.07.1993 р. № 58.
Виходячи з вищевикладеного та враховуючи надану інформацію щодо страхового стажу, будь-яка застрахована особа має право на допомогу по матеріальному забезпеченню по листку непрацездатності за рахунок коштів Фонду, розраховану виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, згідно з законом без застосування обмежень, передбачених ч. 4 ст. 19 Закону № 1105.
Лариса ПРОКОПЧУК,
заступник начальника
Здолбунівського відділення
Управління виконавчої дирекції Фонду
соціального страхування України
у Рівненській області. §

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити