У центральній районній бібліотеці відбулася зустріч з Неонілою Диб’як

Неоніла Ананіївна родом з мальовничої місцини на Млинівщині, де пагорби милують око зеленим оксамитом різнотрав’я й золотом збіжжя, долини й ліски оповиті легендами, де лукою над берегом невеличкої річечки поважно походжають лелеки, а земля щовесни під великою водою від талого снігу, чи влітку-восени від зливи-громовиці, вкривається глибоченькими тріщинами, наче обличчя старої бабусі зморшками, де хатки, як зорі в небі, розкидані одна від одної не надто близько - з невеличкого села Мошків Перемилівської сільської ради. Напевно, краса тамтешньої природи свого часу й надихнула ще зовсім юну Неонілу до перших спроб віршування. Згодом же саме любов до рідного краю стала для неї потужним джерелом натхнення, поштовхом до творчого пошуку, до копіткої праці над історичними розвідками. І Слово її, ліричне й образне, грайливе та барвисте, закличне й палке, знайшло відгук у серцях багатьох читачів.

Неоніла ДИБ’ЯК читає свої вірші.

 

Нині Неоніла Ананіївна Диб’як - відома авторка збірок поезій і прозових творів для дорослих та дітей, мово­знавчих і літературно-критичних статей, історико-краєзнавчих праць. З 2000 року - член Національної спілки письменників України, лауреат обласної літературної премії ім. Валер’яна Поліщука, переможець конкурсу «Краща книга Рівненщини» в номінації «Краща поетична збірка» («Зозулі мого саду», 2009). За фахом вона - педагог, але працювала й на державній службі. Зараз, хоч і пенсіонерка, активно займається спілчанською і крає­знавчою роботою, літературною творчістю.


Минулої середи до Здолбунова Неоніла Диб’як прибула на зустріч з бібліотекарями нашого району. За словами літераторки, поспішала туди охоче, адже бібліотекарі - люди всім серцем залюблені в книги і, як ніхто інший, уміють заохочувати до читання. Зустріч відбувалась в межах обласної акції «Письменницький маршрут», метою якої є популяризування творів літераторів Рівненщини, краєзнавчих видань. Отож, і пані Неоніла привезла з собою книжкові «гостинчики».
Але спілкування з аудиторією літераторка почала з презентації Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України.
- Нині лави нашої регіональної організації НСПУ налічують близько ста членів. І мабуть, немає літературного жанру, в якому б не працювали автори-спілчани. Серед нас прозаїки й поети, гумористи і барди, перекладачі та літературознавці... Ми маємо чим зацікавити краян і завжди охоче відгукуємось на запрошення до участі в літературно-мистецьких заходах, - зазначила Неоніла Диб’як.
Утім, якщо раніше спілчани мали змогу дарувати свої книги на таких творчих зустрічах, адже на Рівненщині діяла обласна програма підтримки місцевих авторів, згідно з якою фінансувалося видання їхніх творів, а частину накладу вони отримували безоплатно, то тепер такої програми немає. Відповідно, аби видати друком книгу, автор мусить сплатити чималу суму. От щоб повернути хоча б частину цих коштів, і доводиться письменникам книги продавати. Але наразі РОО НСПУ працює над тим, аби регіональну програму підтримки саме авторів повернути.
Також Неоніла Диб’як представила присутнім кілька книг. Зокрема збірку, чи швидше, арт-видання віршів голови Рівненської обласної організації НСПУ Ірини Баковецької, альманах творчості дітей з сімей учасників АТО «Ангел на ротації», а також власні історико-краєзнавчі розвідки «Волинь історична: витоки» та «Городищенські ретростроспекції». Власне останні тісно між собою пов’язані, оскільки перша є певною впорядкованою концентрацією супутнього цікавого матеріалу, фактажу, віднайденого авторкою в різних джерелах при підготовці другої. А от «Городищенські ретроспекції» - це спроба розповісти про конкретне село (Городище), але в контексті загальноісторичного процесу, тобто, як висловилась пані Неоніла, «дати землякам матрицю», розкрити причини, витоки подій, які там відбувались. Виходу книги передувала робота в архівах, детальний аналіз документальних першоджерел, спілкування з живими свідками історії.
Вела мову письменниця і про свої творчі плани. А в них - вихід у світ найближчим часом збірки оповідань та повістей. Крім того - завершення роботи над книгою, історико-крає­знавчим дослідженням, про рідне село. І саме цю справу пані Неоніла вважає надважливою для себе, бо на її тверде переконання, кожна людина має зробити щось хороше для місцини, яка є її колискою.
Дуже емоційною частиною зустрічі в бібліотеці була та, під час якої письменниця читала свої твори, зокрема зворушливу новелу «Яблунька», зовсім нові й написані раніше вірші. Ліричні, патріотичні, душевні.
Наприкінці заходу відбулась автограф-сесія авторки. Бібліотекарі придбали чимало із запропонованих їм книг.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора.


З перших вуст
«Жити треба на повну потужність, вміти брати від життя усе найкраще та найдобріше і щедро дарувати його іншим».
«Почала я з поезії... Мене завжди «тягло» у прозу... Працюю в різних жанрах...»
«Хотілося онукам читати і свої вірші...»
«У моїй долі завжди було багато добрих людей. А це надихає».
«Не можна бути осторонь від того, що відбувається в світі, в країні».
«Сонце роздмухаю в слові...»
«Світе, мене, як дитину, радістю не оминай...»
«Дай, Боже, усім нам миру, гуртуватися й утверджувати Україну у світовому просторі».
Неоніла ДИБ’ЯК.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити