Нещодавно Верховна Рада підтримала законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів». Ним посилено відповідальність батьків за несплату аліментів. За нововведеннями, до неплатників аліментів, які заборгували виплати більше ніж за 6 місяців, застосовуватимуть нові методи виконання рішень.

А саме:
1. Боржників позбавлятимуть права на виїзд за кордон до повної ліквідації заборгованості.
2. Боржників тимчасово позбавлятимуть права керувати автомобілем.
3. Боржників позбавлятимуть права використовувати зброю, а також полювати. Заборона ця діятиме доти, доки заборгованість зі сплати аліментів не буде погашена у повному обсязі.
4. Запровадять новий вид адміністративного стягнення - 2 місяці соціальних робіт для боржників. Вони виконуватимуть їх у вільний від навчання чи роботи час. А оплата за ці роботи піде на погашення боргів дітям.


5. Боржники не матимуть права не надати згоди на виїзд дитини за кордон. Той з батьків, хто проживає з неповнолітньою дитиною, зможе виїхати з нею за кордон на відпочинок чи лікування без дозволу недобросовісного батька.
6. Також при поданні до суду заяв щодо аліментів не потрібно буде сплачувати ніяких зборів.
- Сплата аліментів – не забаганка, а обов’язок відповідальних батьків. Державні виконавці рівненської юстиції тримають це питання на жорсткому контролі. Нагадаю, що лише за два місяці соціальної акції (серпень-вересень) на Рівненщині з боржників аліментів стягнули понад 13 мільйонів гривень виплат. Але якби ми вже тоді мали такі важелі впливу на боржників, сума стягнених аліментів була б ще більшою, - наголошує начальник Головного територіального управління юстиції в Рівненській області Іванна Смачило. - В межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» фахівці юстиції працюють з громадськими організаціями, які опікуються жінками й дітьми, та консультують громадян, які мають право на аліменти. Ми не лишатимемось осторонь, коли порушуються права дітей. Бо кожна дитина має право на гідне життя і щасливе дитинство.
За інформацією
Рівненського ГТУЮ.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити