Цього тижня на відрізку шляху зі Здолбунова
до Здовбиці завершували ремонтні роботи.

Хоч як не нарікали б на стан дорожнього покриття ті, кому доводиться частенько їздити шляхами нашого району, але потрібно визнати, що цьогоріч у нас дороги таки ремонтували. І продовжують це робити навіть пізньої осені.

Якщо порівнювати з минулими роками, то у 2017-му на ремонт доріг було спрямовано значні кошти з бюджетів усіх рівнів, розповів перший заступник голови Здолбунівської РДА Леонід Власюк під час колегії райдержадміністрації. Досі тривають роботи на шляху Городище-Рівне-Старокостянтинів. Загальна їх вартість на ділянці від об’їзної до заправки при в’їзді у Здовбицю становить 41 млн. грн., з яких 10 % фінансують з районного та обласного бюджетів.


До речі, як повідомив очільник РДА Сергій Кондрачук, який днями взяв участь у присвяченій ремонту доріг нараді в Рівненській ОДА, ремонт на згаданій ділянці шляху повинні завершити до 15 листопада. Також цього року мають закінчити й ремонт ділянки цієї ж траси протяжністю близько 4 км - у напрямку від
с. Загребля до Здолбунова.
З районного бюджету у 2017 році було виділено й 1,5 млн. грн. на дороги місцевого значення загального користування. Кошти спрямовано на відрізок шляху Мізоч-Півче (1,2 млн. грн.), на дороги у Здовбиці й відрізок Суйми-Ступно-Мала Мощаниця.
Чи вдасться «вписатися» ремонтникам у плани, згодом побачимо. Адже цього тижня у нашому краї вирувала справжня стихія, в яку особливо не попрацюєш.
Але для осінньої пори така погода - не дивовижа. Тому цілком актуальним нині є питання про те, чи не застане зненацька комунальників та дорожників району зима. Інформуючи щодо готовності цих служб до зимового періоду, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та житлово-комунального господарства Ігор Дейнека запевнив, що несприятливі погодні умови на Здолбунівщині зустрінуть «у бойовій готовності». Мовляв, наразі вже укладено з підприємствами району угоди щодо створення місцевого фонду матеріально-технічних резервів для запобігання, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного й природного характеру. За районний кошт нині вже придбано 480 л бензину та 1755 л дизельного пального.
Утриманням в належному стані мережі автомобільних доріг району загального користування традиційно зай­матиметься структурний підрозділ ДП «Рівненський облавтодор» філія «Колоденська ДЕД». Однак до віддалених сіл техніка цього підприємства, звісно, доїжджає в останню чергу. Тому сільські ради укладають угоди з підприємствами та організаціями, силами яких і розчищають шляхи від заметів.
Та говорити про повну готовність до зими наразі не доводиться. Адже такі угоди укладені не у всіх сільських радах. Пісок на проблемні ділянки шляхів завезено не всюди, і розкидати його у деяких населених пунктах буде нікому. Якщо, звісно, про це не подбати у найближчі дні. Про що й нагадав усім очільникам громад району Сергій Кондрачук.
- Свого часу мені здавалося, що організувати розчищення шляхів взимку дуже складно. Однак торік, коли після великих заметілей вже ввечері я доїжджав до Нової Мощаниці, з’ясувалося, що насправді все просто. Тільки потрібно вчасно про все подбати. З’ясувати, чи насипаний пісок на пагорбах та на складних ділянках шляхів, знайти людей, які за потреби цей пісок розсипатимуть, укласти угоди з суб’єктами господарювання, які на різних умовах розчищатимуть дороги. З кимось є соціальні угоди, комусь ми відшкодовуємо пальне, хтось це зробить самотужки і без нагадувань. Але такі угоди повинні бути всюди! - зазначив Сергій Конд­рачук, наголосивши на десятиденному граничному терміні для усунення всіх недоліків. Адже зима таки близько…
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry