Уже не вперше хочу від імені всього колективу Здолбунівської центральної районної лікарні написати про неодноразові надходження до нашого закладу гуманітарної допомоги від БФ «Нова краї­на», який очолює Ростислав Григорович Макух. Людиною, яка збирала всі ці речі в лікарнях німецького міста Кельн, є Лінда Мей - наша землячка з Тернопільської області.


Але знайти й зібрати допомогу - лише половина справи. Багато зусиль і коштів потрібно було й для того, щоб доставити усі ці речі з далекої Німеччини. Адже забезпечення автомобілями, пальним та іншим загалом вартувало 62500 грн. Головний лікар Здолбунівської ЦРЛ Владислав Олегович Сухляк з вдячністю згадує Олександра Івановича Сачевчича, який допоміг сумою у 35000 грн., Ростислава Григоровича Макуха - 12500 грн., а також Олега Васильовича Сухляка, який надав 15000 грн. Так-так, Олег Васильович - це батько нашого головного лікаря… Чомусь згадала смішний анекдот: «У магазині акція: кожній бородатій дівчинці по шоколадці. Спонсор акції - тато бородатої дівчинки». І сміх, і гріх, як то кажуть… Сумно від того, що нині головні лікарі змушені побиратися, хто де може.


Колись одна моя викладачка розповіла, що вчені дослідили: отой самий пуд солі людина з’їдає приблизно за 2 роки. Наш головний лікар разом з колективом з’їв у цій лікарні 2 пуди солі, і в прямому, і в переносному значенні. Але всі з гордістю спостерігають, як за чотири роки реально змінилась на краще лікарня: замінено безліч вікон, зроблено капітальні ремонти в пральні, на харчоблоці, у приймальному та акушерсько-гінекологічному відділеннях. Зовсім нещодавно відкрито, після капремонту, операційну в травматологічному відділенні, а наша соляна кімната стала візитною карткою всього району. І майже все це вдалося зреалізувати за кошти спонсорів та меценатів, яких ми зуміли знайти.
Десь читала, що слово «спонсор» латиною звучить «гарант». І зараз, коли так важко стало виживати, а багато медиків шукають себе за кордоном, в районній лікарні невеличкого міста Здолбунів є той самий «гарант», який втомлений, неголений, але задоволений, допомагає вивантажувати ліжка, обладнання, комп’ютери та інше необхідне медзакладу добро, яке доправили з неблизької Німеччини… І, як каже наш о. Віталій, настоятель здолбунівського храму Св. ап Петра і Павла УПЦ КП та каплички Св. Пантелеймона, що діє при нашій ЦРЛ: «Кожній людині для чогось дається саме цей шлях, ця ноша». А можливо, це лікарні дається саме ця людина?
Лариса РЯБУШЕНКО,
головна сестра медична
Здолбунівської ЦРЛ. §

Comments are now closed for this entry