Старша ясельна група «Сонечко» ДНЗ № 3 «Ладоньки».

Уже майже місяць найменші дошкільнята відвідують наш заклад. Діти починають ходити до дитячого садка у різному віці. Та, хоч би коли вони не прийшли до дошкільного закладу, для них це - нова сходинка у житті. Хвилюються з цього приводу й самі діти, і їхні батьки. Тому готуватися до успішної адаптації дитини у новому середовищі потрібно усією сім’єю. Але батьки мають пам’ятати, що саме вони є взірцем поведінки для своїх чад. Тож радимо матусям і татусям насамперед зберігати спокій і бути терплячими, не дратуватися через схильність дитини повередувати чи розкидати речі. Адже така поведінка – це прояви пізнання довкілля.
Вихователі, практичний психолог, завідувач ДНЗ часто помічають, як батьки малят з острахом очікують процесу майбутньої адаптації до садочка своїх синів і доньок. Щоб мінімізувати ці хвилювання, спробуємо дати відповіді на запитання, які чуємо від батьків найчастіше.

1. У якому віці краще віддавати дитину до дошкільного навчального закладу?
До кожного малюка потрібен індивідуальний підхід, тому однозначно відповісти на це запитання складно. Якщо дитина самостійна, розвивається відповідно до віку, то її можна сміливо довіряти вихователям вже після двох років. Адже такі дошкільнятка вже можуть трохи говорити, розуміють мову дорослого. Хворобливих дітей не варто віддавати до садочка, доки їм не випов­ниться три роки. Дошкільнята третього року життя легше адаптуються до умов ДНЗ, ніж 4-5-річні діти.

Старша ясельна група «Ромашка» ДНЗ № 3 «Ладоньки».


2. Чи можна полегшити період адаптації дитини до нових умов? Як це зробити?
Можна й потрібно. Ось кілька порад, як це зробити:
l У жодному разі не обговорюйте у присутності дитини проблем, пов’язаних з дитячим садком. Не демонструйте дитині, що ви хвилюєтеся, боїтеся, в чомусь не впевнені.
l Довідайтеся про всі режимні моменти в дитячому садку, та у вихідні намагайтеся дотримуватися такого самого режиму (денний сон, ранковий підйом).
l У перший тиждень відвідування дитячого садка залишайте там дитину на дві-три години.
l Вранці створюйте атмосферу гарного настрою, будіть дитину спокійно, не кваплячи.
l Готуйте дитину до тимчасової розлуки з вами, пояснюйте, що це неминуче, адже вона вже доросла. Не обманюйте і, найголовніше, постійно пояснюйте дитині, що вона для вас, як і раніше, найдорожча і найулюбленіша.
l Формуйте у дитини вміння самостійно їсти, одягатися, повідомляти про свої фізіологічні потреби. Сформованість цих навичок забезпечить малюкові самостійність і певну незалежність від дорослих.
3. Як подолати хвилювання батьків в адаптаційний період?
Насамперед, усвідомте, що всі батьки дошкільнят через це проходять. У жодному разі не картайте себе за те, що ви залишаєте дитину в дошкільному закладі. Але, разом з цим, любіть своїх дітей, будьте уважними до їхнього емоційного стану, ввечері більше часу проводьте разом, особливо у цей непростий період адаптації. Якщо ви будете впевнені в тому, що все робите правильно, то й дитина поводитиметься спокійно. Своїми хвилюваннями діліться з педагогами дошкільного закладу, які нададуть професійні поради.

* * *
Сподіваємося, що саме ви, батьки, станете нашими надійними помічниками. Пам’ятайте, що вихователі зацікавлені в успішній адаптації не менше, аніж найрідніші люди малюка. Для цього вони створюють у садочку затишну атмосферу, сповнену тепла та добра.
Оксана КОРОЛЬОВА,
практичний психолог
ДНЗ № 3 «Ладоньки».

Comments are now closed for this entry