Чотирнадцятого березня у селі Суходоли Бродівського району на Львівщині вкотре відбувся семінар об’єднання «Кластер Натуральне молоко», організатором якого є ТОВ «Укрмілкінвест» – один з найбільших виробників молока Західного регіону країни. У заході взяли участь понад 40 учасників з 6 областей, які представляють підприємства аграрного сектора Західного регіону, зокрема тих, хто працює у галузі молочного тваринництва. Співорганізатором семінару став проект «Розвиток молочного бізнесу в Україні» (за підтримки уряду Канади).
Необхідність зустрічі була зумовлена потребою об’єднання зусиль для захисту інтересів молочарів, а також обміну інформацією, досвідом та знаннями. Йшлося і про нові ідеї, які доцільно обговорювати, поширювати та втілювати у життя.


Захід складався з двох частин: пленарного засідання та практичної частини – огляду ферми ТзОВ «Молочні ріки» та сімейної ферми, що в с. Голосковичі Бродівського району.
Пленарне засідання відкрив виступ засновника кластеру Михайла Корилкевича, який розповів про розвиток ефективності через об’єднання зусиль.
Координатор кластера «Натуральне молоко» Мирослава Олійник доповіла про екосистеми на базі «УМІ».
Головний бухгалтер «УМІ» Тетяна Шеруда та фінансовий директор МПП «Монстера» Людмила Іващук порушили питання створення сільськогосподарських кооперативів та програми фінансування аграрного сектора.
Під час зустрічі розглянули і такі нагальні питання галузі, як використання лабораторних досліджень молока для підвищення прибутковості молочних ферм та шляхи розвитку сімейних молочних ферм в Україні. Їх порушили у доповідях директор Львівської аграрної дорадчої служби Іван Паньків та головний тренер ЛАДС Віталій Степанович.
Завершувала пленарне засідання кластеру «Натуральне молоко» доповідь провідного консультанта з ВРХ ГК «АгроВетАтлантик» Ярослава Кушніра, який розповів про якісні показники кукурудзяного силосу та їх вплив на молочну продуктивність.
По завершенні пленарного засідання учасники зустрічі на практиці ознайомилися з особливостями ведення успішного тваринництва на прикладі ферми ТзОВ «Молочні ріки» та сімейної ферми родини Олександра і Мирослави Марковичів.
Учасники заходу мали змогу краще познайомитися, неформально поспілкуватися, отримати інсайдерську інформацію від представників аграрного сектора. Чимало з присутніх віднайшли нові перспективи співпраці. Усі зійшлися на тому, що розвиток кластера «Натуральне молоко» як об’єднання виробників молока Західного регіону потрібно продовжувати.
§

Comments are now closed for this entry