планують найближчим часом у ПСП «Україна»

На семінар кластера «Натуральне молоко», що відбувся цього тижня на базі ПСП «Україна» у
с. Здов­биця, зібралися спеціалісти, задіяні у вирощуванні, заготівлі, зберіганні та використанні фуражних кормів. Учасники заходу обговорювали результати лабораторних аналізів кормових баз, вплив якості кормів на молочну продуктивність та підвищення рентабельності виробництва молока за рахунок внутрішніх резервів господарства.

 


- Такі заходи ми проводимо щомісяця для представ­ників сільгосппідприємств, переробників молока, постачальників техніки й кормів Західного регіону країни, які займаються молочним тваринництвом, щоб обмінятися досвідом і вдосконалювати галузь. Важливо, що цей семінар - навчальний, з практичною складовою, - розповів засновник кластера Михайло Корилкевич.


Спочатку учасники семінару ознайомилися з роботою підприємства. Головний технолог ПСП «Україна» Юрій Матковський розповів, як у господарстві заготовляють, змішують та роздають корми тваринам, а також продемонстрував, у яких умовах утримують корів і телят. Нині в агроформуванні утримують 1400 корів, з них 700 - дійне стадо. Торік надої склали 5,5 тис. кг молока на одну корову.
Переконавшись, що корівок утримують у хороших умовах, учасники заходу ознайомилися й з розвит­ком рослинництва у господарстві. Як розповіла заступник директора ПСП «Україна» Галина Лукашук, у господарстві запланували збільшити площі посівів кормових культур. Якщо торік кукурудзу вирощували на 300 га, то нині цією культурою заплановано засіяти 380 га, наступного року - 560 га. Адже вже цьогоріч дійне стадо в господарстві збільшать на 300 голів.
Як розповів директор ПСП «Україна» Ярослав Ожибко, загалом процес реорганізації сільгосппідприємства відбуватиметься поетапно і завершиться орієнтовно у 2025 році. Щороку поголів’я зростатиме. Тож планова кількість худоби на кінець 2025 року - 8 тисяч корів.
- На першому етапі, упродовж двох років, плануємо збільшити стадо на 1200 голів. Тому цьогоріч у Здовбиці збудуємо сучасну ферму на 600 голів дійного стада з пологовим відділенням. А у 2018 році маємо звести ще одну ферму, - зазначив керівник господарства.
Згодом у ПСП «Україна» планують реорганізувати ферми й в Гільчі та Урвенні. Тож жителі цих сіл можуть розраховувати на нові робочі місця.
Ірина САМЧУК.

Comments are now closed for this entry