Всім давно відомо, що діти - майбутнє країни. Адже через 10-20 років саме вони стануть рушійною силою держави. Стаття 51 Конституції України наголошує, що кожен із подружжя має однакові права і обов'язки у шлюбі і сім'ї. Батьки покликані утримувати дітей до їх повноліття, а повнолітні діти зобов'язані піклуватися про своїх батьків. На жаль, ці положення не завжди виконуються належним чином.
Аналізуючи злочини, вчинені неповнолітніми, можна зробити висновок, що частіше їх скоюють діти, які виховуються в сім'ях, де батьки зловживають алкогольними напоями, ведуть аморальний спосіб життя, в них також відсутні активна позиція щодо належного формування особи та батьківський контроль за навчанням, поведінкою дітей. Трапляються поодинокі випадки, коли батьки самі залучають своїх дітей до спиртного.
Останнім часом на об'єктах залізниці збільшились випадки пошкодження пристроїв СЦБ та зв'язку. В окремих неповнолітніх з'явилась пристрасть розбивати лінзи світлофорів, кидати камінням по вікнах пасажирських поїздів, накладати сторонні предмети на колію та завдавати інших збитків. Також через безконтрольність з боку батьків стаються випадки трагічної загибелі дітей, які, втративши пильність, потрапляють під колеса рухомого складу. Залізниця - не місце для прогулянок і пустощів.
Таке становище викликає серйозне занепокоєння і в залізничників, і у нас, працівників органів внутрішніх справ на транспорті. Адже це не тільки загроза руху поїздів, погіршення їх функціонування, економічні збитки, а й нерідко прямий шлях до катастроф і втрат людських життів. При скоєнні подібних злочинів жодний неповнолітній не задумується про наслідки своїх діянь.
З цього приводу хочу нагадати батькам неповнолітніх, що названі мною вище дії мають ознаки злочину, передбаченого ст. 22 КК України, і караються позбавленням волі від 3 до 8 років. Також, згідно зі ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за невиконання батьками або особами, які їх заміняють, своїх обов'язків на них накладається штраф.
Дитина і злочин - поняття вкрай несумісні, над цим потрібно задуматись, поки не пізно.
Юрій Мохначук,
старший оперуповноважений кримінальної міліції у справах дітей лінійного відділу на ст. Здолбунів УВМСУ на Львівській залізниці, старший лейтенант міліції.

Comments are now closed for this entry