відбувся минулої суботи у читальному залі центральної районної бібліотеки

У Польщі 2016-й проголошено роком Генріка Сенкевича. Адже упродовж цього періоду відзначатимуться аж три річниці, пов’язані з життєписом письменника: 5 травня - 170-річчя з дня народження, 15 листопада - 100 років з дня смерті, а також 40 років з часу зас­нування музею літератора у його рідному селі Воля Окшейська. Отож, на вшанування видатного прозаїка і журналіста, лауреата Нобелівської премії з літератури 1905 року, Товариство польської культури Здолбунівщини разом з центральною районною бібліотекою в рамках багаторічної двосторонньої співпраці організували цікавий масовий захід - конкурс на краще знання біографії та творчості прозаїка для учнів суботньо-недільної школи з вивчення польської мови, що діє при Товаристві. Власне, для самих конкурсантів це був своєрідний іспит і нагода продемонструвати власні здібності й здобутки, для їхньої вчительки Барбари Влодарчик - звіт про виконану роботу, а для вболівальників - можливість гарно провести час і попов­нити свої знання.


З короткими промовами до присутніх звернулись бібліотекар Здолбунівської ЦРБ Людмила Скірканіч і голова Товариства польської культури Здолбунівщини Софія Михалевич. Ведуча програми Ліза Павлусь розповіла про історичну епоху, в яку творив романіст. Надали слово й учням, які вивчають польську мову перший рік.
Далі за перемогу змагались чотири команди наступного складу: Марина Зуйкова, Юлія Сказько, Максим Піщук - № 1; Зоряна Лагоржевська, Віктор Зуйков, Галина Свирида - № 2; Діана Матвійчук, Аліна Михалевич, Юлія Сульжик -
№ 3 та Богдан Швейда, Богдан Король, Ростислав Єгоров -
№ 4. Спершу хлопці та дівчата виконали письмове тестове завдання. Потім по два учасники з кожної команди демонстрували, використовуючи мультимедійну техніку, підготовлені ними двомовні, польсько-українські, презентації про життя й основні твори Г. Сенкевича. В ході третього етапу решта конкурсантів змагались у майстерності читання польською мовою, звісно, уривків з новел та романів прозаїка.
У перервах між конкурсними етапами присутні мали змогу послухати польську класичну музику, переглянути знятий мультиплікаторами цієї країни фільм про пригоди багатьма улюблених героїв Льолека і Болека, ознайомитись з книжково-документальною виставкою, приуроченою до 170-річчя з дня народження Г. Сенкевича, яку підготувала бібліотекар ЦРБ Галина Чиншова.
Кращих за сумою набраних конкурсантами балів визначило журі, до якого увійшли консул Генерального Консульства Республіки Польща в Луцьку Кшиштоф Савіцкі, священик римо-католицького костелу Святих апостолів Петра і Павла у Здолбунові о. Андрій Щісловіч і вчитель української мови та літератури Тетяна Михалевич.
У загальному підсумку перемогу здобула команда № 3. Але призи отримали всі учасники конкурсу, ведуча програми та наймолодші учні. Подяку за спів­працю і допомогу в організації заходу за підписами пана консула, голови Товариства польської культури Здолбунівщини Софії Михалевич та вчительки польської мови Барбари Влодарчик вручили колективу центральної районної бібліотеки.
Позитивними моментами стали читання вголос фрагменту роману Г. Сенкевича “Хрестоносці”, до якого долучилися Кшиштоф Савіцкі, панотці Андрій та Зємовіт, Софія Михалевич, Галина Ремішевська і Барбара Влодарчик, а також спільне виконання усіма присутніми відомої пісні “Гей, соколи”. В цілому захід вкотре засвідчив, що польський та український народи готові і прагнуть до співробітництва у сферах культури й освіти.
Ольга ЯКУБЧИК.

Comments are now closed for this entry