Книгу-пам’ять під такою назвою презентували у центральній районній бібліотеці минулої п’ятниці

Митці-учасники презентації. Перший ряд зліва направо: В. КЛИМЕНТОВСЬКА, А. ЛИМИЧ,  В. САМЧУК, Г. ОЛІЙНИК. Ряд вгорі: В. ЛЮЛІЧ, Т. БІЛЬЧУК, Т. ПАВЛОВА, М. ПАНЧЕНКО.

Митці-учасники презентації. Перший ряд зліва направо: В. КЛИМЕНТОВСЬКА, А. ЛИМИЧ,
В. САМЧУК, Г. ОЛІЙНИК. Ряд вгорі: В. ЛЮЛІЧ, Т. БІЛЬЧУК, Т. ПАВЛОВА, М. ПАНЧЕНКО.

Я ніколи в житті не стріляв з кулемета,
Я - гранату повік не тримав у руці...
А чи треба країні сьогодні поети,
Коли понад усе їй потрібні бійці?

Так написав у своєму вір­ші один з бійців Збройних сил України, ім’я якого, на жаль, невідоме. Власне, пошук відповіді на це запитання став лейтмотивом усього презентаційного заходу, як і зміст представленого видання-відгуку літераторів нашого краю на вікопомні, визначальні й трагічні події новітньої історії нашої держави, книги-вшанування сучасних героїв України, загиб­лих і живих.

Керівник та учасниці літстудії «Зорецвіт» Здолбунівського РЦТДЮ.

Керівник та учасниці літстудії «Зорецвіт» Здолбунівського РЦТДЮ.


До бібліотеки на презентацію завітали представники Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України, літератори краю, учнівська молодь та вчителі, працівники книгозбірень району і просто небайдужі містяни. Вели захід бібліотекарі Здолбунівської ЦРБ Світлана Живюк та Євгенія Самолюк.
Про те, як виник задум створення книги-пам’яті “Революція Гідності. Війна”, її змістове наповнення та ідейний посил розповіла присутнім упорядник видання - талановита поетеса родом з нашого міста, лауреат Все­української літературної премії імені Івана Низового Анна Лимич (Войнарович).

Поезії читають учні ЗОШ № 4.

 


Першою книгою, яка об’єднала твори літераторів області про події Революції Гідності, була “Майдан. Війна”, видана у 2014 році. Але, коли на Сході України розпочалися бойові дії, а в протистоянні з російським окупантом до лав сміливців, загиблих на Майдані за нашу волю і європейське майбутнє, додалися нові герої-українці, герої-земляки, Рівненська обласна організація НСПУ просто не змогла промовчати і прийняла рішення про створення уже нового видання.
Упорядкування книги-пам’яті “Революція Гідності. Війна”, до речі, унікальної на теренах України за своїм змістовим форматом, тривало півроку. До неї увійшли твори усіх членів Рівненської обласної організації НСПУ, а також літераторів краю. Це поезії, пісні, проза, публіцистика, спогади очевидців, світлини, імена загиблих майданівців та учасників АТО і розповіді про цих героїв. У них - поєднання пронизливого болю, суму, співчуття, глибокої шани і вдячності. А ще - віра, віра в єдину Украї­ну, нашу перемогу. І на інформаційному фронті - теж.
Книга вийшла наприкінці 2015 року у видавництві “Волинські обереги” завдяки фінансовій підтримці низки громадських організацій, членів Рівненської обласної організації НСПУ та небайдужих краян, зазначила пані Анна.
Присутні Хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх полеглих за волю Украї­ни.
Проникливі поезії читали літератори Вікторія Климентовська, Микола Панченко, Вікторія Самчук, Анна Лимич (Войнарович), Галина Олійник, а Валентина Люліч ще й виконала одну з власних пісень - на слова Михайла Дубова. Своїми спогадами про події на Майдані поділився художник Тарас Більчук. Його сповнена щирого пат­ріотизму промова стала закликом до впертої, усією душею, віри в нашу перемогу і безмежної любові до Батьківщини.
Зворушливим був виступ директора Здолбунівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяни Павлової, який вона помережила власними віршами. Майстерне декламування молодого поета з Дермані Першої Андрія Пеланта своєї поезії теж нікого з присутніх не лишило байдужим.
Гармонійно в канву заходу влилися виступи учасниць літстудії “Зорецвіт” Здолбунівського районного центру творчості дітей та юнацтва і її керівника Юрія Бржечка, а також учнів ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 Євгенії Рой, Софії Омельчук, Катерини Долганської, Олександра Дещинського, яких підготувала вчитель Нелла Паламарчук, і ЗОШ І-ІІІ ст.
№ 6 Юлії Сульжик, Юлії Сірак, Іванни Середи, Лізи Денисової під керівництвом завуча школи Надії Середюк.
“Революція Гідності. Вій­на” - книга-пам’ять, покликана зміцнити дух наших воїнів, нашої нації засобом правди, мистецтва Слова. Поява цього видання засвідчила, що письменники і поети просто не можуть бути осторонь від того, що відбувається в країні. Їхня творчість, їхнє Слово торкається серця кожного читача, спонукає ще дужче любити рідну землю, боротися за її майбуття, волю. А значить: “Хай здається, що вам не потрібні Поети, та вони, як ніколи, потрібні - тепер!”
Ольга ЯКУБЧИК.

Comments are now closed for this entry