Отримати паспорт громадянина України, переклеїти у ньому фотокартку, зареєструвати права на нерухоме майно чи земельну ділянку можна, не полишаючи одного приміщення. Адже Здолбунівський ЦНАП вже четвертий рік займається наданням різних адміністративних послуг населенню і робить це доволі успішно. Проте ці важливі функції виконує не лише ЦНАП. Послуги надають і Здолбунівське районне управління юстиції, і нотаріуси, і навіть бібліотеки. Про це розповіли активісти аналітичного центру розвит­ку міста «ЗЕОН» 3 березня під час прес-конференції у рамках реалізації проекту «Моніторинг якості надання адміністративних послуг та перспектив електронного урядування у Здолбунівському районі».
Активісти організації підготували звіт за підсумками дослідження, у якому зібрали інформацію про те, де і які види адміністративних послуг можна отримати у нашому районі. Керівник проекту Анатолій Бондарчук переконаний, що ця інформація значно полегшить життя громадянам і допоможе швидко зорієнтуватися у лабіринті адмінпослуг.
- У нашому звіті ми подаємо посилання на он-лайн ресурси, за допомогою яких громадяни зможуть, не виходячи з дому, отримати адміністративні послуги або документи з державних реєстрів Міністерства юстиції України. Зокрема йдеться про Єдиний державний портал адміністративних послуг та веб-сайт Кабінету електронних сервісів Мін’юсту, - розповів Анатолій Бондарчук.
Натомість Світлана Муляр, керівник Здолбунівського районного ЦНАПу, розповіла, що нині Центр – неприбуткова організація, хоч деякі з послуг, які надаються, є платними. Частина отриманих коштів поповнює державний бюджет. Проте згодом, коли ЦНАП перейде у власність територіальної громади, 100 % коштів залишатимуться «на місці». Згадала пані Світлана й про те, що у ЦНАПі є проблеми з матеріально-технічною базою та нестачею персоналу.


Про особливості роботи нещодавно залучених до процесу надання адміністративних послух населенню нотаріусів розповіла приватний нотаріус Алла Чайковська. За її словами, доручену нотаріусам послугу з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно вони вже повністю освоїли. Проте реєстр фізичних осіб є досить об’ємним. Тому охопити надання цієї послуги повністю нотаріуси не зможуть. Адже найманих працівників вони зазвичай не мають. До того ж усі послуги приватних нотаріусів є платними. Тому юристи вважають, що створення КП «Здолбунівське реєстраційне бюро» є правильним кроком.
Зеонівці вмістили у звіті перелік та адреси бібліотек району, у яких кожен охочий може отримати доступ до електронних та адміністративних послуг. Як розповіла директор Здолбунівської ЦСПШБ Інна Миронюк, доступ до Інтернету забезпечений у шести бібліотеках району, тож відвідувачі можуть отримати там адміністративні та електронні послуги. Так, Здолбунівська ЦРБ ще з 2005 року підключена до пунктів доступу громадян до урядової інформації. Працівники розробили закладки, на яких зазначений перелік пос­луг, що надаються. Найчастіше користувачі замовляють квитки на потяг, автобус, реєструють малечу у черзі до дитячого садка, здійснюють комунальні платежі, поштові перекази, передплачують періодику. А напередодні посівного сезону активно купують через мережу Інтернет насіння.
Аби перевірити, наскільки якісно надають адмінпослуги у місцевих бібліотеках, активісти навіть вирішили провести своєрідний тест. Відвідувачка-ревізор Надія Левчук з вигаданою причиною візиту – потребою реєстрації дитини в електронній черзі у дитсадок відвідала міську бібліотеку. А Віталій Мороз з метою отримати інформацію про те, хто з депутатів міськради закріплений за якими вулицями Здолбунова, завітав до Центральної районної бібліотеки. «Ревізори» оцінили роботу працівників цих закладів на відмінно, адже суттєвих зауважень до них не виникло.
Тож залишається тішитися здобуткам та сподіватися, що згодом громадянам буде ще простіше отримати потрібні їм адмінпослуги.
Ірина САМЧУК.

Comments are now closed for this entry