До естафети пам’яті долучилися не лише побратими «афганців»,
а й представники місцевої влади, посадовці, громадськість.

Двадцять сім років тому, 15 лютого 1989 року, закінчилася одна з трагічних воєн другої половини ХХ століття – війна в Афганістані. У пам’яті людській назавжди її гіркий підсумок - загибель і скалічені долі людей, кров, бої та рани.
Участь в афганській війні брали 160375 військовослужбовців з України, 3360 з яких - загинули, 72 - пропали безвісти, тисячі стали інвалідами. З Рівненщини нести службу в Афганістані було призвано 3500 воїнів. Ця вій­на зламала життя багатьом молодим хлопцям, які чесно виконували свій громадянський обов’язок, залишаючись вірними присязі.
Зараз в Україні - понад 150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько 8 тисяч мають поранення, понад 6 тисяч є інвалідами. На Рівненщині нині 2403 «афганці», з них понад 300 мають інвалідність. У нинішні складні для країни часи воїни-«афганці» проявили героїзм і мужність в боях на Донбасі. Більше 70 афганців там загинуло, а серед них і перший заступник голови Української Спілки ветеранів Афганістану, Герой України, легендарний Олег Міхнюк. Пам’ятати і шанувати полеглих та піклуватися про живих - обов’язок кожного.


У День вшанування учасників бойових дій на території інших держав у приміщенні Здолбунівського райвійськкомату відбулися збори воїнів- «афганців» нашого району. Під час засідання вони мали зустріч з начальником відділу пільг управління соціального захисту населення Здолбунівської РДА Вікторією Ковтонюк, в ході якої отримали відповіді на чимало нагальних для себе питань, зокрема про пільги, субсидії, санаторне лікування та ін. Заступник голови Здолбунівської райдержадміністрації Микола Орлов вручив «афганцям» пам’ятні медалі та Подяки від Української спілки ветеранів Афганістану. Крім того, на зборах було обрано керівний склад районної організації УСВА.
Вітали та нагороджували воїнів-«афганців» 15 лютого і в Рівному. В числі тих, хто отримав відзнаки від Рівненської облдержадміністрації, голова Здолбунівської районної організації УСВА.
Кількома днями раніше на Здолбунівщині вшанували пам’ять тих воїнів, які полягли на афганській війні та відійшли у Вічність вже після неї. У книгозбірнях та закладах освіти району теж провели низку заходів до пам’ятної дати.
Вл. інф.

Comments are now closed for this entry