Цьогоріч у Здолбунові, у мікрорайоні «Осада», нареш­ті розпочали будувати каналізацію.
Проект «Будівництво каналізаційної мережі малоповерхової забудови в м. Здолбунів (мікрорайон «Осада»)» спільно реалізують Здолбунівські РДА, районна рада, міська рада та КП «Здолбунівводоканал».
- Цей проект втілюємо у життя, щоб не допустити погіршення екологічної ситуації у місті, вирішити проблему забруднення нечистотами поверхневих і підземних вод та прилег­лих територій житлового мікрорайону «Осада» у Здолбунові. Це вулиці Західна, Миру, Стуса, Паркова, Квітнева, Коперника та 2 Лютого. Згідно з проектом, використовуватимуться поліетиленові труби, які здатні прослужити не менше 50 років. А це дасть змогу ще й облаштувати насосну станцію колодязного типу, - розповідає перший заступник голови Здолбунівської РДА Леонід Власюк.
Розробку проектно-кошторисної документації на об’єкт вартістю 126,064 тис. грн. здійснило ДП - фірма «Октан», вона виконана на замовлення Здолбунівської міської ради. Загальна кошторисна вартість проекту становить 2285,193 тис. грн.


У 2015 році на будівництво цього об’єкта було витрачено 1025 тис. грн., з яких 400 тис. грн. – кош­ти Здолбунівської міської ради та 625 тис. грн. – кош­ти обласного природоохоронного фонду. На цю суму прокладено дві нитки напірного трубопроводу, змонтовано каналізаційну насос­ну станцію та забезпечено її електропостачання, а також збудовано частину самопливного колектора.
На сьогодні будівельна готовність об’єкта становить 50,4 %, усі роботи, заплановані на цей рік, виконано. Замовником виконання робіт є департамент з питань будівництва та архітектури Рівненської облдержадміністрації. Підрядною організацією - ТОВ «Рівнеагроспецмонтаж».
Тим часом на 2016 рік заплановано будівництво самопливного колектора по вулицях Стуса, Парковій,
2 Лютого, Квітневій.
Представники районної влади обіцяють, що у наступному році робитимуть все можливе, щоб домогтися виділення з обласного фонду охорони навколишнього середовища коштів на виконання робіт. На фінансування цих заходів кошти також передбачить Здолбунівська міська рада.
Ірина САМЧУК.

Comments are now closed for this entry