На фасадах навчальних закладів відкрили меморіальні дошки загиблим воїнам АТО Павлу Петренку та Андрію Бріку

На фасаді Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 минулого тижня урочисто відкрили пам’ятну дошку загиблому бійцю Павлу Петренку, колишньому учню школи. Окрім громадськості захід відвідали також побратими загиблого, народний депутат України Олександр Дехтярчук, голова райдержадміністрації Сергій Кондрачук, депутати Здолбунівських районної та міської рад.
Дату відкриття меморіальної дошки герою обрали не випадково, адже саме 3 грудня воїнові мало б випов­нитися 26 років.
- Молодим, веселим, усміхненим Павло залишиться назавжди у наших серцях, - розповідає директор школи Лариса Ковальчук. - Кажуть, люди безсмертні, бо душі не вмирають. Я щиро вірю, що душа Павла зараз літає високо у небі над нами, як і душі Небесної Сотні та інших загиб­лих воїнів. А тихими вечорами вони відгукуються до нас спалахами зірок.
Після того, як кращі учні школи відкрили дошку, під час хвилини мовчання, наче на доказ слів Лариси Ковальчук, почав крапати дрібний дощ. Так, ніби Павло подав звістку, що він у цю мить навідав рідних та близьких...


Дошку освятили місцеві священики. По тому школярі зачитували патріотичні вірші, народна артистка України Галина Топоровська у пам’ять про Павла Петренка, однокласника свого сина, заспівала під акомпанемент бандури ліричну композицію «Пісня про сивого лебедя». А маленька школярка Анастасія Семенчук до сліз розчулила всіх присутніх виконанням пісні «Нашим героям». Наприкінці заходу учні, вчителі, рідні та близькі героя поклали лампадки та квіти до меморіальної дошки.
Цього тижня Здолбунівщина вшанувала пам’ять ще одного бійця - Андрія Бріка. Меморіальну дошку загиблому односельчанину відкрили 6 грудня на фасаді Дерманського НВК «ЗОШ І ст.-гімназія» у с. Дермань Друга.


Захід відбувся за участі жителів села та представників районної і місцевої влади: голови Здолбунівської районної ради Олега Дацюка, заступника голови райради Олександра Бухала та голови Дерманської Другої сільської ради Володимира Каменяки.
Після освячення дошки школярі присвятили пам’яті загиблого односельця вірші та пісні, які не залишили байдужими нікого. А згодом учні разом зі вчителями у приміщенні школи представили музично-літературну композицію про своїх односельців, які боролись за свободу України.
Павло Петренко загинув 29 серпня 2014 року під час виходу з Іловайського котла. Андрій Брік загинув у зоні АТО 8 червня цього року у Новоайдарівському районі на Луганщині під час зіткнення з розвідувально-диверсійною групою ворога.
Ірина САМЧУК.

На фото: під час відкриття меморіальної дошки Павлу Петренку.

Коментарі

0 #2 Николай Кубович 15.12.2015, 20:33
Цитую Николай Кубович:
Погляд убезсмертя. . Всіх поіменно нам тяжко згадати . Вірних синів й наших дочок тепер . Їхні батьки будуть завжди чекати: . Дух перемоги у них не помер . Станьмо на коліна,молімсь за Україну, . Хай душа ридає, в жалобі співа . Тим,хто за Вкраїну,склав життя єдине . В Господа благаймо-вічне їм життя . О небеса,розтупіться над краєм . Хай ми побачимо правду святу, . Як сам Господь веде луші до раю, . Тих,хто загинув в священнім бою . Матінко Божа,небесні всі сили, . Дайте нам захисту,волі й добра. . Просимо Вас,щоб Ви Бога молили, . Щоб Україна щаслива була.

М.Кубович
0 #1 Николай Кубович 15.12.2015, 20:31
Погляд убезсмертя. . Всіх поіменно нам тяжко згадати . Вірних синів й наших дочок тепер . Їхні батьки будуть завжди чекати: . Дух перемоги у них не помер . Станьмо на коліна,молімсь за Україну, . Хай душа ридає, в жалобі співа . Тим,хто за Вкраїну,склав життя єдине . В Господа благаймо-вічне їм життя . О небеса,розтупіт ься над краєм . Хай ми побачимо правду святу, . Як сам Господь веде луші до раю, . Тих,хто загинув в священнім бою . Матінко Божа,небесні всі сили, . Дайте нам захисту,волі й добра. . Просимо Вас,щоб Ви Бога молили, . Щоб Україна щаслива була.

Comments are now closed for this entry