11 грудня – Міжнародний день танго

Павло ОСІПОВ та Олена ШОЛОХОВА, вихованці Наталії АРУСТАМЯН.

Павло ОСІПОВ та Олена ШОЛОХОВА, вихованці Наталії АРУСТАМЯН.

Танго… Злиття енергій і натягнена струна характерів. Невимовна пристрасть та печаль самотності – все це в одному танці. Танго заворожує і пробуджує емоції та відчуття, тому не дивно, що цей танець такий популярний у світі.
11 грудня весь світ відзначає Міжнародний день танго. Поява цього свята пов’язана з днем народження «короля» цього танцю Карлоса Гарделя – відомого аргентинського співака й актора, який з’явився на світ саме цього дня в 1890 році. Вперше аргентинці відзначили День танго у 1978 році, а ще через кілька років свято стало міжнародним. Кожної неділі у барах Буенос-Айреса влаштовують феєричні вечори танго, які завжди відвідує багато гостей.
Тож у світі цей танець користується шаленою популярністю. А чи захоплюються ним у Здолбунові? Про це нам розповіла художній керівник Клубу спортивно-бального танцю «Еліт-Данс» Наталія Павлівна Арустамян.


За словами пані Наталії, існує два види танго: аргентинське та спортивно-бальне. І вони кардинально відрізняються одне від одного. Аргентинське танго з серії соціальних танців, клубних. Люди збираються на вечірках і просто танцюють, імпровізуючи. Зате певним правилам підлягає безмовне запрошення до танцю. Чоловік дивиться на вподобану партнерку для танцю. Якщо вона відвела очі, отже, танцювати відмовляється. Коли ж відповідає пристрасним поглядом, партнер запрошує її. У цьому танці головним є чоловік, партнерка підкорюється йому, не знаючи, який рух буде наступним.
У бальному танго цього не може бути. Є строго побудовані фігури, позиції у парі. Партнерка добре знає, що танцювати далі, адже вона робить це для глядачів, для суддів. Танцюючи, партнери доторкаються одне до одного від стегон до колін. А в аргентинському танго нижня частина тіла, навпаки, має бути вільною, щоб можна було імпровізувати.
Музика також відрізняється. Аргентинське танго більш мелодійне. А бальне - з визначеним чітким ритмом, барабанчиком.
Наталія Петрівна зізнається, що навчитися танцювати справжнє аргентинське танго у нашій країні складно, адже є мало тренерів, які ним володіють. Зазвичай це самі латино­американці, і вони викладають у великих містах. Тому їхні уроки екзотичного танцю обходяться у «круглу» копійку.
У спортивно-бальній школі «Еліт Данс» учні танцюють тільки бальне танго. Оскільки танець нелегкий, починають освоювати його ази лише з четвертого року навчання – у 8- чи 9-річному віці.
- У нас є чудова пара, наша гордість – Павло Осіпов та Олена Шолохова, вже випускники, - захоплено розповідає Наталія Павлівна. - Оленка закінчує 10 клас, а Павло – 11-й. Зараз танцюють від Рівненської команди «Vega-dance». Ця талановита пара – призери чемпіонатів України, були і чемпіонами України з бальних танців. Планують пов’язувати свої життя з професійним заняттям танцями. Це саме той випадок, де можливості і талант сплелись воєдино. Зараз у нас підростають нові надії, сподіваємось, що і вони стануть гідними.
Наталія Павлівна розповідає, що найбільшою проблемою для учасників турнірів є фінансування. Усе «лежить» на плечах батьків. Приміром, костюми танцюристів для серйозних чемпіонатів - задоволення не з дешевих. Сукня коштує приблизно 7-9 тис. грн., ціна вбрання партнера може сягати 7 тис. грн.
Тому, якби не фінансові труднощі, на заняття могло б ходити більше дітей. І це сумно, бо справжні таланти часто є вихідцями з небагатих сімей. До того ж танці - це дуже важка і копітка праця. І не всім вистачає снаги, щоб завершити навчання.
Наталія Павлівна шкодує, що зараз у нас в місті немає клубів для дорослих, на заняттях у яких можна було б вивчати і простіші, соціальні танці. Раніше вона проводила такі заняття для дорослих, тому має ідею їх відновити. До речі, завдяки таким заняттям майже 10 років тому створилася сімейна пара, яка тепер вже водить своїх дітей на заняття до Наталії Павлівни.
Ірина САМЧУК.

Comments are now closed for this entry