Новий водяний насос, енергозберігаючі вікна, ремонти у будинках культури, комп’ютерне обладнання, обігрівачі, тренажерний зал – кошти на все це змогли отримати сільські ради Здолбунівщини завдяки участі у конкурсі підтримки та розвитку територіальних громад району.

Наприкінці червня цього року Здолбунівські РДА та районна рада оголосили конкурс підтримки та розвитку ініціа­тив територіальних громад району. На конкурс надійшло 7 проектів від сільських та селищної рад, з яких конкурсна комісія відібрала 6: від Уїздецької, Дерманської Першої, Дерманської Другої, Білашівської, Урвенської та Старомащаницької сільських рад. Всього з районного бюджету на реалізацію проектів територіальних громад виділили 50 тисяч грн.
Мізоцькій селищній раді, яка подала на розгляд комісії проект “Ми за теп­ло і комфорт”, кошти з районного бюджету вирішили виділити окремо, адже для його реалізації потрібно було залучити значно більшу суму, аніж загалом для шести територіальних громад.


На сьогодні реалізацію усіх проектів вже профінансовано, і у селах їх поступово втілюють у життя. Так, ми вже розповідали про втілення проекту «Тепло і затишок дітям» в Урвенській сільській раді, де у дитячому садку «Теремок» встановлено енергозберігаючі вікна. У Старій Мощаниці також використали отримані 7600 грн. за призначенням: там відремонтували сцену у місцевому будинку культури. Працівники Дерманської Першої сільської ради не бояться холодів, адже тепер вони мають керамічні плити для обігріву приміщення, на які було виділено 2998 грн. (проект «Тепло і комфорт на робочому місці»).
Тим часом інші територіальні громади вже завершують реалізацію проектів. У Білашівській сільській раді в рамках втілення проекту «Організація сучасного водопостачання в селі Білашів шляхом кооперації зусиль влади і громади» купують водяний насос, на який виділено 8900 грн. У Дермані Другій заплановано використати 5100 грн. на придбання комп’ютерного обладнання за проектом «Вільний доступ до мережі Інтернет – крок до інформаційного суспільства». А для обладнання тренажерного залу у сільському клубі в Уїздцях у рамках проекту «Розвиток спортивної бази – запорука збереження, зміцнення та відновлення здоров’я сільських дітей, молоді та інших вікових категорій на території Уїздецької сільської ради» виділено 10602 грн. Крім того, було вирішено виділити з районного бюджету окремим призначенням кошти в сумі 78 тисяч грн. на завершення капітального ремонту покрівлі будинку культури у с. Уїздці.
Конкурс проектів територіальних громад цьогоріч проводився відповідно до Програми підтримки та розвитку місцевих ініціатив територіальних громад Здолбунівського району на 2014 – 2015 роки, затвердженої рішенням районної ради від 12 березня 2014 року.
Натхненники конкурсу сподіваються, що у наступному році новообрані депутати не тільки приймуть нову Програму, а й докладуть усіх зусиль, аби грантовий кошторис був збільшений, адже 50 тисяч гривень – це надто мала сума для реалізації проектів, важливих для територіальних громад району.
Ірина САМЧУК.

Comments are now closed for this entry