Володарка гран-прі - Галина Петрівна Кушнірук,
завідуюча публічно-шкільною бібліотекою села Спасів.

і ще багато чого цікавого та цінного присутні мали змогу побачити у презентаційних експозиціях, представлених працівниками книгозбірень Здолбунівської ЦСПШБ на фестивалі-конкурсі інноваційного бібліотечного досвіду «Бібліофест» 16 вересня у центральній районній біб­ліотеці. Власне уже й саме проведення цього щорічного, традиційного для Рівненщини заходу, на районному рівні - теж новація.
Загалом «Бібліофест» проводиться за підтримки Рівненського обласного відділення Української Біб­ліотечної Асоціації з метою виявлення ефективних форм бібліотечного інноваційного досвіду залучення користувачів у книгозбірні та розвитку творчих ініціатив бібліотечних спеціалістів. У Здолбунівській централізованій системі публічно-шкільних бібліотек він відбувся під гаслом «Бібліотека - нові часи, нові можливості». Інноваційний досвід роботи книгозбірень було представлено у чотирьох номінаціях: «Популяризація книги та читання», «Активна аудиторія», «Біб­ліотека - центр громади» та «Краєзнавство: історію пишемо самі».


Фахівці бібліотечної справи ознайомили своїх колег та присутніх на «Біб-ліофесті» почесних гостей - заступника голови Здолбунівської районної ради І. Б. Жовтанюка, заступника голови районної державної адміністрації М. В. Орлова, начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації Е. А. Стеценко, заступника директора Комунального закладу «Рівненська обласна універсальна наукова біб­ліотека» Рівненської обласної ради Л. С. Слісаренко, заступника головного редактора Здолбунівської районної газети «Нове життя»
О. С. Якубчик з низкою інноваційних проектів, форм і методів роботи з читацькою аудиторією, досвідом ділового партнерства бібліотек з органами місцевої влади, громадськими організаціями і комерційними фірмами, соціальними, медичними, галузі культури установами, кот­рі ними вже успішно втілені в життя або запроваджуються у практику. Усі бажаючі мали змогу взяти участь у майстер-класі з виготовлення ляльок-мотанок, який провела умілиця зі Здовбиці Сніжана Король.
Кожна з презентацій по-своєму засвідчила, що сучасна бібліотека дійсно є центром певної громади - інформаційним, дозвіллєвим, духовним, крає­знавчим, творчим, причому - дієвим, корисним і цікавим для людей різного віку, освітнього рівня й соціального статусу. Водночас і біб­ліотекарі вкотре довели, що є особистостями непересічними, відданими своїй справі фахівцями. І все ж переможців було визначено. Ними стали: у номінації «Популяризація книги та читання» - О. В. Дмитрук, завідуюча публічно-шкільною бібліотекою с. Новомильськ; у номінації «Активна аудиторія» - Л. В. Скірканіч, провідний бібліотекар відділу обслуговування центральної районної бібліотеки; у номінації «Бібліотека - центр громади» - М. М. Кравчук, завідуюча публічною бібліо­текою с. Здовбиця; у номінації «Краєзнавство: історію пишемо самі» - О. В. Пальчевська, завідуюча публічною бібліотекою селища Мізоч. Гран-прі конкурсу від РОВ УБА за реалізацію проекту «Бібліотека - центр розумних рішень» отримала Г. П. Кушнірук, завідуюча публічно-шкільною бібліотекою с. Спасів, яка й представлятиме Здолбунівщину на обласному етапі «Бібліо­фесту».
Олена СНІЖНА.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry