Майже щоднини невеличкою алеєю поспішає до школи красива елегантна жінка, яку добре знають всі жителі Будеража. Це вчителька початкових класів Ольга Гордіївна Мосійчук, людина, котра віддає педагогічній справі всі свої знання, вміння і талант.
Народилась вона в Новій Мощаниці, в селі на Збитинці. Зростала серед чарівної природи і сама ввібрала її чарівну красу.
Мама Ольги Гордіївни, педагог, знаючи, яка то нелегка праця вчителя, хотіла бачити дочку медичним працівником. Послухавши матір, Ольга вступила в Дубнівське медичне училище і закінчила його. Але згодом зрозуміла - це не її. А коли ще й долю свою зустріла тут же (а він теж вчитель), твердо вирішила вступати до Рівненського державного педінституту. І хоч була вже матір’ю двох малолітніх дітей, успішно закінчила його.
Свою трудову діяльність на педагогічній ниві розпочала вчителем початкових класів в Новомощаницькій середній школі. Згодом молоде подружжя направляють працювати в Будеразьку середню школи. І от уже майже 30 років ідуть разом по життю педагоги Юрій Дмитрович і Ольга Гордіївна Мосійчуки. Про них можна сказати: вчителі від Бога. Такими вчителями може пишатися будь-який шкільний заклад.
Ольга Гордіївна, набираючи діток у перший клас, кожного разу хвилюється, наче робить це вперше. Адже вона для них не тільки вчитель, а й друга мама, бо, як дбайливий садівник, робить все від неї залежне, щоб з маленького росточка згодом виросло плідне дерево. Вміє зацікавити, спонукати до пізнання нового, знаходить саме той ключик до дитини, який допомагає виявити її, як особистість. При цьому докладає всіх зусиль, щоб з цих маленьких метушливих діток виросли чуйні, порядні люди.
Багато часу і сил віддає вчителька для того, щоб в її класі учням було цікаво і весело. Виховні заходи, проведені нею, тісно пов’язані з місцевим матеріалом, народними звичаями, сприяють вихованню у хлопчиків та дівчаток любові до книги, до рідного краю, до України. В них задіяні не тільки учні, але й батьки.
Захід «Письменники рідного краю», на який була запрошена поет-аматор Раїса Сергіївна Броякова, розхвилював усіх присутніх, а в маленьких серцях посіяв зерна любові до свого краю, до всього прекрасного, що оточує.
Здається, вона народилася, щоб бути вчителем. Педагогічна майстерність, високий фаховий рівень, творча праця, пошук - невід’ємні складові її успіху. Набутим досвідом вона щиро ділиться з молодими колегами. Людина відверта, доброзичлива, її обожнюють учні, поважають батьки.
Цьогорічне свято - День вчителя - для родини Мосійчуків подвійне, адже воно співпадає з ювілеєм Ольги Гордіївни, з яким ми всі щиро її вітаємо.
Тамара лІЩИНСЬКА,
завідуюча публічно-шкільною
бібліотекою с. Будераж.

Comments are now closed for this entry