У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націо­налістів постановив відзначати 23 травня як Свято Героїв, покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь. Тож це свято - день пам’яті усіх українців, що присвятили своє життя нашій свободі,тих, хто боровся і захищав Україну.
З нагоди Дня Героїв 22 травня у Здолбунівській районній бібліотеці для дітей та юнацтва відбувся літературно-музичний вечір «Згадай героя». Відкрив захід молитвою настоятель храму Св. ап. Петра та Павла УПЦ КП отець Віталій.
Своїми спогадами поділилися Любов Максимівна Погонюк - зв’язкова одного з підрозділів УПА та Ірина Ульянівна Гринюк. Перед присутніми виступив учасник АТО Олександр Глимбоцький.
Мистецькі номери представили учні Здолбунівських музичної школи, ЗОШ № 4 та № 5.


Наталія ШЕВЧУК,
провідний бібліотекар
Здолбунівської РБДЮ.

 

* * * *
Двадцятого травня в Уїздецькому СБК відбувся схід села з питання про добровільне об’єднання громад. Крім того, для жителів сільської ради працівники будинку культури разом із завідуючою публічно-шкільною бібліотекою Тамарою Кравчук підготували захід, приурочений до Дня Героїв.
Серед присутніх в залі були й представники сільської та районної влади, а саме: сільський голова
О. М. Стернійчук, заступник голови Здолбунівської РДА І. Б. Жовтанюк, депутати районної ради М. В. Висоцький та О. П. Бухало, депутати сільської ради.
Вели захід Ольга Піддубій та Валерія Коблюк. Вони розповіли про історію відзначення 23 травня як Свята Героїв, упродовж літературно-музичної композиції «Герої в наших серцях» згадали вояків УПА, ветеранів Другої світової війни, українських патріотів-націоналістів, Героїв Небесної
сотні, бійців АТО, усіх, хто боровся за незалежність та свободу України.
Завідуюча ПШБ Т. А. Кравчук вдало підібрала сучасні твори про Героїв України, які прозвучали у виконанні читців Ольги Піддубій, Валерії Коблюк, Катерини Шеретюк, Галини Мороз, Анастасії Денисюк, Наталії Петришиної, Валентини Вознюк, Ольги Ящук. Водночас із декламуванням віршів працівники СБК представили мульти­медійну презентацію «Герої не вмирають». Героям, які віддали свої життя за свободу рідної землі, була присвячена пісня «Свіча» у виконанні Катерини Шеретюк. Хвилиною мовчання вшанували усіх, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества та справедливості пожертвував собою, а також поіменно згадали наших героїв-земляків, які загинули в мирний час у зоні АТО, захищаючи рідну землю від російського агресора. Не мали ми права не згадати, не висловити щирої вдячності і не вклонитися до землі нашим односельчанам та усім патріотам, які нині захищають нашу землю на Сході. Їм була присвячена пісня «Тільки ти повертайся, солдате» у виконанні Катерини Шеретюк, під час якого глядачі мали можливість переглянути слайди про події на Сході.
Завершився захід виконанням Державного Гімну України усіма присутніми в залі. Як символ вдячності та пам’яті про всіх загиблих героїв України, діти поклали гірлянду до пам’ятника «Загиблим за волю України».
Працівники Уїздецького СВК.

 

* * * *
У клубі с. Лідаво 23 травня відбулася година спілкування “Герої минулого і сьогодення”. Під час неї прозвучали пісні у виконанні Софії Сич, Юрія Кідиби, Оксани Далабожак, Марії Латути, вірші читали Олена Латута, Іванна Вальчук, Наталія Шаркова, Богдан Кулеша, Вікторія Панасюк, Вадим Шевцов, Наталія Далабожак. Згадали представників лицарського роду, героїчних запорожців, Січових стрільців, УПА, героїв Крут.
...Небесна сотня і «Пливе кача». Наш народ зазнав агресії від Росії, яка анексувала Крим, веде неоголошену війну на Сході України. Ворогам мужньо протистоять сучасні герої — воїни-учасники АТО, в числі яких і наші односельчани Олександр Федорук, Сергій Федорук, Олександр Степанчук, Олександр Соснов­ський.
Нашу Батьківщину зламати не можна. Наче птах Фенікс, вона відроджується з попелу, стає міцнішою, сильнішою. Україна - це країна доб­рих, щирих, привітних і гостинних людей, які ніколи не поневолювали інші народи, а лише вміло захищалися від ворога.
Ми закликаємо пам’ятати всіх героїв, які віддали життя за наше майбутнє. Хай пам’ять про усіх невинно вбитих згуртує нас, додасть сили, мудрості, наснаги для зміцнення своєї держави.

Не розчаровуйсь в Україні,
А розумій її печаль.
Що робиш ти для неї нині,
Себе спершу запитай.

Алла ДАЛАБОЖАК,
бібліотекар
Гільчанської ПШБ.

Comments are now closed for this entry