Цьогоріч закінчення Другої світової війни українці відзначатимуть у новому форматі – європейському. Відповідно до указу Президента України «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової вій­ни» від 24 березня 2015 року, 8 травня є Днем пам’яті і примирення, а 9 травня українці відзначатимуть День перемоги над нацизмом.
До речі, у Європі відзначають завершення Другої світової війни саме 8 травня – у день ратифікації акта про капітуляцію Німеччини у 1945 році, на відміну від Радянського Союзу, де святкування перемоги було встановлено за московським часом, тобто 9 травня.
Протягом двох днів в Україні планують провести пам’ятні заходи з нагоди завершення Другої світової війни. Прикметно, що цьогорічне відзначення буде пов’язане не лише з Другою світовою, а й із нинішньою, українсько-російською.


Здолбунівщина не стане винятком. Напередодні місто прикрасять патріотичною символікою. Працюватиме вулична торгівля, а кошти, виручені під час неї, використають на допомогу українським бійцям. Також громадян у ці дні просять прийти на заходи з квітами маків, які є українським символом пам’яті. Зважаючи на те, що 8 травня припадає на робочий день, заходи проводитимуть в обідній та вечірній час. Своєрідним ноу-хау для здолбунівчан стане показ документальних відеофільмів на відкритому повітрі біля будинку культури цементників у рамках Всеукраїнської акції «Перша хвилина миру» – з 22.00 до 23.01. Таким чином організатори спонукатимуть молодь цього вечора утриматись від гучних веселощів і разом з усією країною згадати тих, хто поліг заради миру.
На 9 травня заплановано ще більше заходів. Окрім звичної ходи ветеранів, до якої долучаться і бійці АТО, та мистецького марафону, на військових чекатиме запашний фронтовий куліш. Також цього дня організатори заходів просять жителів міста долучитись до акції «Подаруй ветерану квітку», адже ці квіти згодом, як правило, кладуть до Меморіалу Слави у міському сквері.
Ірина САМЧУК.

Comments are now closed for this entry