З настанням весни починається сезон (друге коло) 2014-2015 року змагань серед дитячих і юнацьких футбольних ліг Рівненської області. Юнаки 1999-2000
р. н. продовжать боротьбу в групі «Центр» у складі 9 команд, а саме: Рівненської рай. ДЮСШ “Колос” (Зоря), ОДЕК рай. ДЮСШ “Колос” (Оржів), ДЮСШ (Костопіль), ДЮСШ (Гоща), ХФК “Надія” (Рівне), ДЮСШ (Корець), “Гімназія” (Здолбунів), Острозької рай. ДЮСШ (Оженин), “Хімік” (Рівне). Торік, у першому колі, дуже вдало виступили в цій групі наші земляки - футболісти “Гімназії”. Вони в числі лідерів обласного чемпіонату серед юнаків. Зазнавши лише однієї прикрої поразки від “ОДЕК” (Оржів) на своєму полі і двічі зігравши внічию з ДЮСШ “Колос” (Зоря) та ДЮСШ (Костопіль), гімназисти набрали 17 балів і перебувають на другій сходинці турнірної таблиці, поступаючись лідеру всього 2 очками.


Згідно з Положенням чемпіонату два колективи з центральної зони виходять до фіналу першості області. Щоб брати участь у фінальних змаганнях, “Гімназії” необхідно успішно виступити і цьогоріч.
Свій перший поєдинок у другому колі, з ДЮСШ “Колос” (Зоря) гімназисти проведуть 22 квітня о 17.00 у м. Здолбунів. Потім наші футболісти 27 квітня на виїзді зустрінуться з ДЮСШ (Корець); 8 травня прийматимуть “Острозьку ДЮСШ”; 13 травня у м. Рівне зіграють з “Хіміком”; 18 травня на власному полі проведуть матч з ДЮСШ (Костопіль); 21 травня в смт Оржів позмагаються з «Колосом»; 27 травня у Здолбунові поміряються силами з ХФК “Надія”. Остання зустріч другого кола відбудеться 2 червня в смт Гоща з ДЮСШ. Початок усіх цих матчів о 14.30.
Перед іграми другого кола обласної першості поцікавився у тренера “Гімназії” І. М. Пархомчука, як готувалась команда гімназистів до ігор. Ось що він повідомив:
- За підсумками першого кола, можу сказати, що команда провела їх пристойно. Були матчі видовищні та цікаві, але були й “валідольні”. Це футбол, тим він і цікавий, що непередбачуваний, за це його і любимо.
Підготовку до другого кола команда розпочала після зимових канікул. Завдяки підтримці благодійників встановили освітлення та поліпшили покриття на спортивному майданчику. Тренування проходили на свіжому повітрі, оскільки альтернативи у зимовий час у місті немає. Команда виїжджала на товариські зустрічі в зал ДЮСШ № 4, ЗОШ № 26, а також до ХФК “Надія” (м. Рівне). Зіграли у зимовій першості дитячої футбольної ліги Рівненщини з футзалу у двох вікових категоріях. У рамках турніру пам’яті героїв “Небесної сотні” на великому полі провели поєдинки проти кращих команд області - учасників вищої та першої ліг чемпіонату України серед дітей та юнаків, де отримали неабиякий досвід. На жаль, усі транспортні витрати, харчування дітей у підготовчий період, крім двох поєдинків, лягли на плечі батьків юних спортсменів.
Є ще невирішені організаційні моменти. Не погоджено проведення ігор другого кола на стадіоні “Локомотив”, питання присутності на поєдинках медичного працівника і правоохоронця, фінансування транспортних послуг на виїзні матчі, оновлення спортивного інвентарю та придбання м’ячів.
- Які завдання ставите перед футболістами у другому колі?
- Якщо хлопці зможуть показати гру, на яку здатні, націлюємося на перемогу. Турнірне становище команди напередодні другого кола першості дає надію на перехід команди до вищої ліги чемпіонату області. Однак в регламенті обов’язковою умовою є наявність команди молодшої вікової групи. Що це означає? На сьогодні у нас немає молодшої вікової групи. У гімназії є група дітей 2004-2005 р. н., яку тренує Володимир Юрійович Морозов, але ці діти ще «замалі». У нас є дві спортивні школи: ДЮСШ та “Колос”, де є відділення футболу. Діти яких вікових груп в них займаються і у яких змаганнях вони беруть участь? А ті, які захищають честь міста і району, нікому не потрібні.
Є й ряд інших проблем. Але чим більше хочеш щось зробити, тим більший виростає мур нерозуміння і байдужості навколо. А от керівництво гімназії, волонтери, батьки спортсменів, роблять усе можливе, аби команда мала право на життя.

* * * *
“Гімназія” запрошує вболівальників підтримати її під час матчів у рідному місті і на виїзних поєдинках.
Володимир ГРОГОЛЬ.

Comments are now closed for this entry