Відповідно до статті 38 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 року № 321 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, переліку таких засобів» управління соціального захисту населення Здолбунівської райдержадміністрації здійснює забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації.


У 2014 році за отриманням різних засобів реабілітації до установи звернулось 165 осіб, яким було видано понад 230 направлень на забезпечення протезними виробами. Упродовж минулого року було забезпечено інвалідів наступними засобами реабілітації: крісло-стілець - 2; сидіння у ванну - 15; милиці - 37, палиці - 17; столи приліжкові - 22; східці до ванни - 8; стінка шведська - 10; протипролежневий матрац - 3; крісла колісні - 50; ходунки - 8, поручні - 1; ліжко функціональне - 1. Крім того, 104 особи отримали різні види протезів, ортезів, ортопедичного взуття та ін. Інваліди з вадами зору забезпечувались спеціальними засобами для спілкування та обміну інформацією: годинниками - 2, магнітофонами - 1, диктофонами - 1.
З початку 2015 року за отриманням різних засобів реабілітації до управління соціального захисту населення звернулось 18 осіб, яким видано 38 направлень. Видано також 1 ходунки та 10 протезно-ортопедичних виробів.
Протягом 2014 року в районі вперше отримали інвалідність 179 чол. дорослого населення, з них 164 чол. працездатного населення, по групах інвалідності: перша - 17 чол., друга - 56 чол., третя - 106 чол. Проведено торік повну медичну реабілітацію 24 інвалідів.
Станом на 1.01.2015 р. у нашому районі кількість дітей-інвалідів становила 241, з них вперше отримали інвалідність у 2014 р. 19.
Відділенням соціальної допомоги вдома Здолбунівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) обслуговуються інваліди, які отримують необхідну допомогу на дому, консультації медичної сест­ри, гуманітарний одяг та взуття, гаряче харчування, а також частково забезпечуються медикаментами.
У пункті прокату, який функціонує при відділенні соціально-побутової адаптації, 20 інвалідів отримали засоби реабілітації.
Протягом 2014 року було направлено на навчання за спеціальністю «оператор комп’ютерного набору» чотирьох інвалідів до Рівненського обласного центру професійної реабілітації інвалідів та одну дитину-інваліда на реабілітацію до Кузнецовського міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.
Микола БОРТНИК,
начальник управління соціального захисту населення
Здолбунівської РДА.

Comments are now closed for this entry