Весна в Україні нерозривно пов’язана з Шевченковим іменем. Так і цьогоріч 24 березня в Уїздецькому СБК відбувся тематичний захід “У всякого своя доля і свій шлях широкий”, при­урочений до 201-ї річниці з дня народження геніального поета. У сільському будинку культури були присутні сільський голова Олександр Стернійчук, депутати і працівники сільської ради, директор, вчителі та учні Уїздецької ЗОШ.
Працівники сільського будинку культури підготували змістовний захід, протягом якого перегорнули сторінки життя Т. Г. Шевченка. Роль маленького Тарасика зіграв Тарас Більчук, Оксанки - Інна Костюк, діда - Ярослав Власюк, Шевченка - Роман Димбровський, України - Ольга Піддубій. Також у дійстві брали участь Марія Корнійчук, Ірина Матвійчук, Іванна Липська, Олександра Михайлицька. Бібліотекар Тамара Кравчук підготувала виставку “Живий Шевченко”, де представила Кобзареві твори.


Крім того, на початку березня стартував літературно-мистецький марафон “Шевченко мобілізує”, в рамках котрого зі сцени сільського будинку культури лунали твори поета, а 23 березня в Уїздецькій ЗОШ відбувся конкурс читців, кращі з яких згодом виступили і на сцені будинку культури. Школу представляли Ольга Піддубій (“Холодний Яр”), Катерина Шеретюк (“Подражаніє 11 псалму”) та Інна Костюк (уривки із “Кавказу”).
У виконанні вокальних колективів СБК прозвучали “Пісня про Шевченка” (вокальний дитячий ансамбль “Пролісок”), “Ти в моєму серці, Україно” (вокальний жіночий ансамбль “Берегиня”), “Нас весна не там зустріла” (дует Вікторії Кухарчук та Лариси Солончук), “Молитва” (учасниця вокально-естрадного ансамблю “Водограй” Катерина Шеретюк).
Сьогодні Кобзареві твори актуальні, як ніколи, адже вселяють у нас віру і надію, що над Україною ще зійде щаслива зоря волі й добробуту, свободи і розквіту. Пошли нам, Боже, Шевченкового полум’яного духу й мудрості.
Оксана СИДОРЧУК,
художній керівник Уїздецького СБК.

Comments are now closed for this entry