Депутатам та присутнім на сорок третій сесії Здолбунівської міської ради  шостого скликання 18 березня довелося з півгодини почекати початку засідання. Вранці до міськради завітали учас­ники АТО, щоб поспілкуватися з кер­ма­ничами міста з приводу надання земельних ділянок тим, хто брав участь у військових діях на Сході.

Незважаючи на те, що дехто очікував пікетів та «розбірок», спілкування бійців з міським головою перед початком сесії вийшло доволі плідним. У всякому разі, вояки лишилися задоволені тим, як у місті сприймають їх проблеми. Перед початком сесії бійці передали директору районного історико-краєзнавчого музею Олегові Тищенку нові експонати - бойовий прапор з підписами вояків та використаний РПГ.
Згодом, під час сесійного засідання, міський голова Здолбунова Ігор Ольшевський розповів про процес забезпечення бійців земельними ділянками. Нині на вулиці Коперніка (на шляху у бік с. Здовбиця) передбачено територію для виділення ділянок під забудову учасникам АТО. Зараз там триває робота з прокладення комунікацій, вже видано технічні умови на їх проведення. По завершенні цих робіт бійцям, які раніше написали заяви з проханням про надання землі, передбачено виділити на цій території 51 ділянку.


Відмітив міський голова і той факт, що про черговий масив під майбутню забудову для учасників АТО мали б подбати і районні депутати. До слова, станом на цей тиждень до міськради надійшло 114 заяв від бійців, які хочуть отримати земельні ділянки. З них 76 заяв написали жителі міста і 38 - мешканці сіл, Квасилова, Рівного. Що ж до черговості виділення ділянок, то цю процедуру повністю покладають на громадську організацію вояків АТО. Мовляв, як вони вирішать, так і буде.
Тим часом під час сесійного засідання депутати розглянули низку земельних питань, затвердили статути дошкільних навчальних закладів, що діють у місті. Обговорили міські обранці і стан роботи та завдання щодо культурно-дозвіл­лє­вого обслуговування мешканців Здолбунова. Під час обговорення секретар міської ради Валентина Капітула відзначила, що культурно-дозвіллєва діяльність у місті є досить насиченою та організованою. Проте доречно звернути увагу на деякі проб­лемні аспекти. Зокрема йдеться про зони відпочинку, які потребують удосконалення. Так, у районі гідропарку потрібно обладнати освітлення й пішохідні доріжки, активніше використовувати літній сценічний майданчик, на якому можна проводити дискотеки. Заплановано цього року також приділити увагу реконструкції Площі Героїв Майдану, де проходить чимало масових заходів. Там буде встановлено пам’ятний знак. У другому півріччі також запланова-­
но розглянути можливість збіль­шення штатних одиниць у міському клубі.
У рамках обговорення питання «Про стан і завдання по організації роботи об’єктів торгівлі, ринків та розвиток малого підприємництва у сфері торгівлі в місті Здолбунів» було відмічено, що у місті працює 108 підприємств торгівлі, 40 закладів ресторанного типу та чотири ринки на 450 місць. З’являються нові сучасні об’єкти, додатково збудовано три торговельні ряди на ринку по вул. 8 Березня, щоб уникнути стихійної торгівлі. З метою ліквідації цього явища складено 5 протоколів з приводу стихійної торгівлі біля ринку по вул. 8 Березня. Проте торгівля «з землі» поблизу магазину «Південь» досі триває.
Підтримали міські депутати і приєднання до Європейської ініціативи «Угода мерів», котра передбачає участь у проектах, спрямованих на підвищення
ефективності використання
енергетичних ресурсів, посилення енергетичної безпеки, покращення якості енергетичних послуг, захисту довкілля.
Насамкінець міський голова попросив усіх підтримувати ініціативи міської влади та наводити разом лад у Здолбунові. Наскільки б складними не були часи, а зустріти Великдень треба у чистому та ошатному місті.
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry