«Так, бюджет не досконалий. Але доб­ре, що прийняли його тихо, мирно і спокійно», - резюмував затвердження районного кошторису голова Здолбунівської районної ради Василь Тимощук під час сесійного засідання 21 січня.
Головним у порядку денному пленарного засідання сорок сьомої сесії райради для депутатів ради було саме питання про районний бюджет на 2015 рік. Попередньо усі показники погодили члени постійних депутатських комісій, тому у районних обранців питань щодо розподілу коштів не виникало. Щоправда, згодом з’ясувалося, що цифри, подані у проекті бюджету, та ті показники, які у процесі обговорення називав начальник фінансового управління Здолбунівської райдерж­адміністрації Володимир Нечипорук, різняться між собою. За словами начфіна, він озвучив показники, які були підготовані фінансовим управлінням та узгоджені з розпорядниками коштів. Утім, все ж у підсумку районний кошторис таки був затверджений 34 голосами, хоч зрозуміти, за який саме варіант бюджету голосують обранці району, було важко.


Позатим, у сесійній залі неодноразово звучали і тези про те, що нинішнє спрямування коштів не є остаточним, і упродовж поточного року фінанси ще будуть перерозподіляти. Уже на найближчому сесійному засіданні, яке відбудеться 25 лютого, можна чекати на обговорення цього питання. На сьогодні ж основні показники районного бюджету наступні: доходи затверджено у сумі 226644010 гривень (у тому числі доходи загального фонду - 225884058 грн., спеціального фонду - 759952 грн.). Аналогічними є й видатки.
У бюджеті передбачено цільові субвенції на медицину та освіту. Що ж до фінансування окремих галузей, то в цілому оптимістичним його назвати важко. Передбачено, що насамперед фінансуватимуться захищені статті видатків. Незважаючи на ймовірний перерозподіл коштів, уже зараз зрозуміло, що деякі дірки латати буде просто нічим. Наприклад, на сесійному засіданні звучало припущення про те, що цьогоріч саме через відсутність фінансування можливе проведення реорганізації спортивних шкіл.
- Насправді бюджет 2015 року за показниками по окремих галузях є кращим, ніж кошторис минулого року, - констатує голова Здолбунівської районної ради Василь Тимощук. - Очікувано можуть виникнути проблеми з фінансуванням сільських рад і галузі охорони здоров’я. Проте протягом року ми плануємо здійснювати перерозподіл коштів і всередині галузей, і між ними. Але загалом усім цьогоріч треба бути готовими до суворої економії.
Зате тепер вирішувати нагальні проб­леми району Василеві Тимощуку допомагатиме новий заступник. Останніх дев’ять місяців ця посада була вакантною. На сесійному засіданні 24 районних обранці шляхом таємного голосування підтримали кандидатуру Ігоря Жовтанюка, начальника Здолбунівського відділення банку «Фінанси та кредит».
Перед голосуванням претендент на посаду розповів про досвід своєї роботи, зокрема у сфері економіки та фінансів. Проте фаховість кандидата у заступники оцінили не всі. Голова фракції ВО «Батьківщина» Олександр Колінько запропонував і далі продовжити економити кошти на зарплатні для заступника. Мовляв, фахівець пан Жовтанюк хороший, але «політичні грішки» у нього є. Тому згадана фракція вирішила за нового заступника не голосувати. І все ж депутатських голосів на підтримку Ігоря Жовтанюка вистачило. Тепер новопризначений керівник має час до місцевих виборів, аби продемонструвати свою фаховість на новій посаді. Тим паче, що рік справді, швидше всього, буде надскладним.
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry